Pulev: Chci být šampiónem!

„The Cobra“ Kubrat Pulev (28-1-0, 14 KO) se netají tím, že si na úřadujícího šampióna věří a že je přesvědčený, že se v sobotu stane novým světovým šampiónem těžké váhy!

Jaké bylo čekání na podpis smlouvy? Promotér galavečera Eddie Hearn nabídl smlouvu poměrně po dlouhém čekání, ačkoliv bylo jasné, že se zápas uskuteční.
„Byly jsme stále v nejistotě, ale připravovali se na sto procent. Ale když nemáte daný datum zápasu, tak je o to těžší příprava. Potřebujete cíl, potřebujete udělat tréninkový plán a nastavit ho tak, aby vyvrcholil zápasem. Tím, že se stále čekali na smlouvu, tak jsme byly nervózní a ve stresu. Jakmile byla smlouva podepsaná, tak jsme se uklidnili a nyní se cítím skvěle“.

Jak probíhala příprava na titulovou bitvu s Joshuou? Připravoval si se nějak speciálně nebo příprava probíhala standardně jako na jakýkoliv jiný zápas?
„Příprava probíhala standardně jako na každého jiného soupeře. Mám za sebou plno titulových soubojů a vždy se připravuji tak, abych byl v zápase nejlepší. Vždy si jdu pro výhru“.

Jakou roli v zápase bude hrát londýnská O2 aréna? Přeci jen Joshua bude pásy obhajovat před vlastními fanoušky…
„Myslím, že to bude právě moje výhoda. Na něj bude obrovský tlak. I když bude málo fanoušků, tak stejně je doma v Anglii a on ví, že musí vyhrát. Jenže se bude muset smířit s porážkou“.

Na jaké přednosti šampióna si musíš dát největší pozor a naopak jaké největší slabiny má tvůj soupeř?
„Předností je zcela jistě síla, jenže jeho psychika je velmi slabá. Když ho dobře udeříte, hned couvá a jeho sebevědomí je na nule. Tady se ukáže především mentální bitva a já ho zlomím a poté ukončím. Tituly si vezmu domů“.

Anthony Joshua vs Kubrat Pulev

Pokud Joshuu porazíš, jaké budou tvé další plány?
„Budu chtít sjednotit všechny pás v těžké váze. To je cíl každého boxera, být nejlepší a já všem chci ukázat, že já jsem nejlepší. Ale tyhle plány budu skládat až v po sobotním duelu“.

Ty i tvůj bratr Tervel jste v Bulharsku velmi populární, jakou cítíš podporu od fanoušků?
„Podpora je obrovská. Dostáváme oba spousty zpráv a já nechci naše fanoušky nejen v Bulharsku, ale po celém světě zklamat. Tervel je tady semnou a je mojí největší podporou stejně jako můj skvělý tým“.

Co by si vzkázal svému soupeři?
„Může počítat s další porážkou. Nebude to jako s Ruizem. V sobotu pozná, co to je, když uštkne kobra“.

Korekce, překlad a poděkování: Pavel Ivanov