Půjde Canelo do křížové váhy? Nabízí se souboj s Glowackim o uvolněný titul WBO!

Organizace WBO by měla brzy oznámit soupeře pro světovou čtyřku Krzysztofa „Glowka“ Glowackého (31-2-0, 19 KO), který příští rok dostane šanci vybojovat zpět titul WBO. Mezi kandidáty se nově řadí i mexická hvězda Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO).

Situace kolem uvolněného pásu WBO křížové váhy se neustále mění a je potřeba říci, že hodně zajímavě. Jediný, kdo má místo v titulové bitvě jisté je aktuální světová čtyřka a polská jednička Krzysztof Glowacki. Třiatřicetiletý rodák z Wlaczu přišel o svůj pás v kontroverzní bitvě s Mairisem Briedisem (26-1-0, 19 KO) a když organizace WBO vyzvala lotyšského policistu k odvetě, tak ten ji odmítl s tím, že jej čeká finále boxerské ligy mistrů. Jenže koho nakonec Glowacki potká v titulové bitvě zatím není jasné, ovšem jedno jméno je více, než zajímavé.

Původně spekulovaný Lawrence Okolie je zřejmě ze hry, jelikož odmítl nastoupit do antidopingového programu organizace WBC. Ta jej okamžitě vyřadila ze svého žebříčku, což úplně nevadí v souboji o volný titul WBO, ale nevrhá to na mladého Brita příliš dobré světlo. Každopádně další jména v pořadníku WBO nejsou úplně zajímavá, ale jedna hodně pikantní možnost by tu přece jen byla. Kandidátem na titulový duel s Polákem je totiž Mexická hvězda Saul „Canelo“ Alvarez, který je momentálně šampionem WBO polotěžké váhy a tudíž má výhradní právo bojovat o titul o váhovou kategorii výše. Navíc pro devětadvacetiletého Mexičana by šlo o titul v páté váhové kategorii, čímž by opět přepisoval historii boxu. A hlavně Glowacki není neporazitelný stroj a knockoutová mašina, jako například Beterbiev.