Pudilová předvedla velké srdce, ale na Američanku to nestačilo!

Kde kdo včera fandil „Příbramské střele“ Lucii Pudilové, ať už u televize, nebo přímo ve vyprodané O2 Aréně. Pudilová předvedla srdnatý výkon, bohužel americkou válečnici Carmoucheouvou neudolala.

Když příbramská rodačka vstupovala do oktagu, tak fanoušci málem halu zbořili. Takové podpory se dočkala zápasnice UFC hájící české barvy. Před ní v ten okamžik stála největší překážka její kariéry. Liz Carmouche určitě není žádné ořezávátko a respekt Pudilové byl znám. Ovšem nutno dodat, že ani pětatřicetiletá rodačka ze San Diega se do ničeho moc nehrnula a spíše vyčkávala na svoji šanci. Ta přišla v podobě dvou takedownů, které zřejmě rozhodly zápas. Čtyřiadvacetiletá Češka ukázala srdce, bila se do poslední chvíle, jako správný český lev a ostudu určitě neudělala. Ano bylo tam pár chyb, ale za naši redakci můžu směle říct, že ti Lucko moc děkujeme, jak hájíš české barvy a náš národ v nejprestižnější organizaci světa.

„Chci poděkovat všem svým trenérům. Myslím si, že můj výkon byl skvělý, a že jsem se hodně zlepšila, ale soupeřka byla prostě silná a rozhodnutí rozhodčí nemůžu ovlivnit. Liz je zvyklejší na tuhle váhu, vyvíjela velký tlak. Já jsem byla poprvé v této váze a nedokázala jsem zápas plně ukončit. Rozhodnutí rozhodčí mě nepřekvapilo, už dvakrát mi vzali vítězství, když jsem si myslela, že jsem vyhrála, tak už jsem na to trošku zvyklá. Bylo strašně těžké shodit váhu, bylo to poprvé, ale jsem ráda za svůj výkon, myslím si, že byl hodně dobrý. Tahle váhová kategorie mi sedla, Liz má sice černý pásek v brazilském džiju-džitsu, ale já jsem cítila, že jsem prostě lepší. Ale bylo to poprvé a nedokázala jsem to ukončit. Strašně děkuji všem, co mi fandili, bylo to neuvěřitelný. Takhle mi nikdy nikdo doteď nefandil a strašně mi dodali síly. Já si myslím, že bez té haly, která mně hnala dopředu, bych to nezvládla. Dokázali mě vyhecovat k větším výkonům. Já jsem do toho dala, co to šlo. Omlouvám se, že jsem to nemohla ukončit. Já bych si teď ráda dala dlouhou pauzu. Poslední dva zápasy mi utekly o bod, měla jsem starší a zkušenější soupeřky a utekly mi oba zápasy. Jsem zklamaná, ale myslím, že se posouvám, jen jsem ještě mladá. Ale dávám do toho všechno.“ – Reagovala na svoji prohru ihned po zápase.