Prvními finalisty WBSS jsou Nonito Donaire a Regis Prograis!

Na galavečeru v Louisianě jsme se dozvěděli jména prvních finalistů boxerské ligy mistrů WBSS. V bantamové váze se podívá do finále „The Filipino Flash“, Nonito Donaire (40-5-0, 26 KO). V lehké váze je prvním finalistou Regis „Rougarou“ Prograis (24-0-0, 20 KO).

V co-main eventu večera se představil v ringu již šestatřicetiletý filipínský „Blesk“, Nonito Donaire. Světová trojka bantamové váhy se měla původně utkat s jihoafrickým válečníkem Zolanim Tetem, který si bohužel přivodil vážné zranění ramene. Na poslední chvíli tedy musel zaskočit náhradník, Stephon Young a jak se ukázalo, tak nebyl příliš velkým oříškem pro Filipínce. Donaire si ze začátku souboje četl soupeře a postupně zvyšoval tempo. V šestém dějství perfektně trefil hák, který přistál přímo na bradu třicetiletého Američana a byl konec. „Přišli jsme s dobrým plánem. Stephon je chytrý bojovník a u takových potřebujete vždy dobrý game plan. Postupně jsem jej rozbíjel, abych získal vítězství.“ – Prohlásil šťastný vítěz, kterého čeká někdo ze dvojice Naoya Inoue – Emmanuel Rodriguez.

V hlavním zápase večera se střetl, v rámci pyramidy super lehké váhy, Regis Prograis a Kiryl Relikh. Domácí borec, jenž se narodil v New Orleans, rozbalil před svými fanoušky hotové peklo. Již v prvním kole perfektně trefil játra soupeře a ten se ocitl poprvé v počítání. Tím jakoby vzal běloruskému bijci vítr z plachet. Následovalo pět kol mučení, než se Relikhův roh rozhodl hodit ručník do ringu. Nemělo smysl dál pokračovat. Devětadvacetiletý Bělorus měl dost. Roztržený nos, krvavý obličej a očividně hodně načatá pravá strana žeber od brutálního háku z prvního kola. „Nikdo mě nemůže zastavit. V tomto boji jsem absolutně dominoval. Jsem úplně jiné zvíře, než ostatní. Ten, kdo se se mnou utká další, dostane stejné bití. Pracoval jsem hodně na obraně a on mě skoro ani netrefil. Chci Joshe Taylora, protože mnoho lidí říká, že mě může porazit, ale ve finále je mi jedno, kdo to bude.“ – Prohlásil sebevědomý Američan. Soupeřem mu bude někdo ze dvojice Josh Taylor – Ivan Baranchyk.