První setkání Briedise a Glowackého tváří v tvář!

Pomaličku se začíná chystat semifinále boxerské ligy mistrů WBSS, ve kterém se střetne čtyřiatřicetiletý lotyšský policista Mairis Briedis (25-1-0, 18 KO) a polský „Glowka“ Krzysztof Glowacki (31-1-0, 19 KO).

15.6.2019 – Aréna Riga, Lotyšsko
World Boxing Super Series 2
Křížová váha
Mairis Briedis vs Krzysztof Glowacki
Lotyšská jednička a světová dvojka Mairis BRIEDIS (25-1-0, 18 KO) a polská jednička světová trojka “Glowka” Krzysztof GLOWACKI (31-1-0, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě v rámci semifinálového duelu WBSS o světový diamantový titul WBC a prozatímní světový pás WBO!

Je toho mnoho, co oba rivaly pojí. Oba mají v kolonce porážek zapsanou jedničku, oba ji utrpěli s ukrajinským fenoménem Oleksandrem Usyk a oba se následně vrátili na vítěznou vlnu. Nyní je svede, do jednoho ringu, boxerský liga mistrů, kde si to oba borci rozdají o možnost postoupit do finále a také o možnost uloupit legendární Muhammad Ali Trophy. Briedis ve čtvrtfinále zdolal Němce s arménskými kořeny Noela Gevora. Glowacki na tom samém galavečeru porazil ruského borce Maksima Vlasova. „ Nemohu se dočkat, až budu bojovat v Rize. Je tam vždy skvělá atmosféra.“ – Začal tiskovou konferenci polský bijec.

„ Bojoval jsem v Rize už v roce 2017 a hlavním soubojem tohoto gala byl souboj právě Mairise s Perezem. Lotyši málem halu zbořili, jak fandili. Málo kdo ví, že Mairis byl nějakou dobu u nás v kempu ve Varšavě, takže máme spolu pár kol za sebou. Mám k němu velký respekt, ale jsem si jistý, že jej porazím.“ – Doplnil svoje povídání Glowacki. Bývalý šampion WBC dorazil na tiskovou konferenci v policejní uniformě a hned jej novináři zpovídali. „ Důvod proč jsem v uniformě je, že jdu na tuto tiskovku rovnou z práce. Nyní se ale pustím více do tréninku. Glowacki je velký a silný bojovník. Oba si jdeme pro vítězství a myslím si, že divákům nabídneme hodně zajímavý souboj. Bude to těžké, ale v rámci WBSS je každý soupeř těžký.“ – Oplatil komplimenty i Briedis.