Průšvih na britské straně pokračuje. Whyte si před souboje s Rivasem vzal neschválené rukavice!

Galavečer v Londýně působil skvělým dojmem. Fanoušci byly svědky velkých a krásných bitev a celý večer šlapal tak, jak měl. Jenže nyní vyplouvají na povrch velké průšvihy v čele s dopingovým skandálem.

Tak pozitivní vzorek A britského raubíře Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (26-1-0, 18 KO) zřejmě nebude jediným průšvihem. Dalším problémem by totiž mohly být rukavice jednatřicetiletého Brita, které, jak se zdá, nebyly schváleny. O tom ostatně promluvil člen Rivasova týmu, Russ Abner. Ten serveru World Boxing News potvrdil, že Whyte si těsně před soubojem vyměnil rukavice. To by nebyl až takový problém, jelikož pro souboj jsou schvalovány dva páry rukavic, to pro případ, že by došlo k poškození prvního páru.

Jenže podle trenéra, který mimo jiné pracoval s Oleksandrem Usykem, Vasiliyem Lomachenkem, nebo Deontayem Wilderem, tým okolo jamajského rodáka oznámil změnu rukavic půl hodiny před nástupem do ringu a navíc použil takové, které nebyly vůbec schváleny. Členové týmu dvaatřicetiletého Kolumbijce tak ani nemohli zkontrolovat rukavice britského bojovníka ( Kontrolování rukavic probíhá při bandážovaní rukou). Russ Abner dále uvedl, že protest ohledně rukavic byl podán ještě před samotným soubojem a o celé situaci byl informován supervizor WBC.