Promotér Usyka: Svět boxu bude vyžadovat boj s Joshuou!

Manažer a promotér Oleksandra Usyka, Alexander Krasiuk je přesvědčen, že souboj s králem těžké váhy Anthony Joshuou je jen otázkou času. nejdřív je však pravděpodobně na řadě Tony Bellew!

Neporažený olympijský vítěz Oleksandr Usyk (15-0-0, 11 KO) jako první boxer v historii křížové váhy dokázal sjednotit všechny čtyři prestižní světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF, když 21. července jednoznačně vybodoval ve finále World Boxing Super Series ruského boxera Murata Gassieva (26-1-0, 19 KO).

Neporažený olympijský vítěz Anthony Joshua (21-0-0, 20 KO)má v těžké váze v držení tituly WBA super, WBO, IBF a IBO, které bude obhajovat 22. září proti ruské mašině Alexanderovi Povetkinovi (34-1-0, 24 KO). Chybí mu pouze pás WBC, který má v držení neporažený Američan Deontay Wilder (40-0-0, 39 KO).

Oba boxeři vyhráli olympijské hry v Londýně 2012. Anthony Joshua v těžké váze, když dokázal otočit zápas s italskou legendou Robertem Cammarellem a Oleksandr Usyk v křížové váze, když vybodoval 14:11 dvojnásobného amatérského světového šampióna Clementa Russa.

„Svět boxu bude vyžadovat a vyžaduje souboj dvou bývalých olympijských vítězů. Ani jeden z boxerů nenašli mezi profesionály jediného přemožitele a pokud by Joshua získal i pás WBC, mohli bychom vidět zápas, který nemá obdoby“ řekl Krasiuk (K2 Promotions)

A dodává: „Joshua je cyborg, dokázal vyřadit legendárního Wladimira Klitschka a získat světové tituly. Myslím si že tento souboj by byl fenomenální“.

„Oni chtěji aby se Usyk utkal s Joshuou a já myslím, že souboj s Tony Bellewem je tou správnou cestou jak takovému zápasu dojít“. Řekl manažer AJ, Eddie Hearn (Matchroom Boxing)