Promotér Rivase: Jak mohli povolit, aby Whyte nastoupil do souboje?

Promotér kolumbijského válečníka Oscara „Kaboom“ Rivase (26-1-0, 18 KO), Yvon Michel, potvrdil, že stále neobdržel žádné informace k dopingovému skandálu Dilliana „The Body Snatcher“ Whyta (26-1-0, 18 KO).

Začíná to být už na smích. Tým okolo kolumbijského válečníka, Oscara Rivase, totiž stále nedostal žádné informace k dopingovému nálezu Dilliana Whyta a to už uběhlo skoro deset dní od souboje. Dokonce uběhlo už skoro třináct dní od dopingového nálezu, kdy byl jednatřicetiletý Brit pozitivně testován na dva metabolity zakázané látky Dianabol. Britská strana stále mlčí a hájí se tím, že boxerský svaz Velké Británie Whyta uznal způsobilým bojovat a tedy není co řešit. To se samozřejmě nikomu nelíbí a už vůbec se to nelibí promotérovi Yvonu Michelovi.

„Stále jsme překvapeni, co se to stalo. A co víc, nechápeme ani celý ten proces. Pokud byl Whyte chycen při dopingu, tak jak je možné, že mu bylo dovoleno vstoupit do zápasu? Na jakém základě mu dovolili bojovat? Toto rozhodnutí nepochybně ovlivnilo celou Rivasovu kariéru.“ – Soptil při rozhovoru šestašedesátiletý Kanaďan. „Nikdo nám neosvětlil celou situaci před soubojem, ale mlčí i po souboji. Všechno jsem se dozvěděl z médií. V současné době se snažíme získat alespoň nějaké ucelené informace.“ – Dokončil své povídání, kterému se už nikdo ani nediví, protože o ničem nevěděla ani federace WBC, o jejíž prozatímní pás se bojovalo. Vysvětlování tohoto zmatku bude očividně trvat delší dobu, jelikož BBBofC a UKAD nechtějí poskytovat žádné další informace k případu.