Promotér Puleva: Joshua zapomíná, kdo je šampion. Kubrat bude boxovat s Ruizem klidně v USA!

Spolupromotér Kubrata „The Cobra“ Puleva (27-1-0, 14 KO), John Wirt, stále pokračuje v protlačování svého svěřence do titulové bitvy s Andym „Destroyer“ Ruizem Jr. (33-1-0, 22 KO).

Každý dobrý promotér by měl hájit jen ty nejlepší zájmy svého svěřence a přesně o to se snaží John Wirt, který zastupuje aktuální světovou devítku těžké váhy a povinného vyzývatele v rámci organizace IBF, Kubrata Puleva. Osmatřicetiletý Bulhar má právo vyzvat aktuálního držitele pásu IBF, ale vzhledem k tomu, že Andy Ruiz se musí postavit v odvetě Anthonymu „AJ“ Joshuovi (22-1-0, 21 KO), tak si rodák ze Sofie musí počkat. To se však nelíbí jeho týmu, který se chystá výjimku federace napadnout. Devětadvacetiletý šampion ji svým způsobem i dobře nahrává, jelikož neustále vymýšlí důvody proč se mu do odvety nechce a tím pádem všechny drží v nejistotě.

To by se mu u IBF nemuselo vyplatit a mohl by také přijít o jeden z pásů, jenž má aktuálně v držení. „Naše obavy se potvrzují, protože Ruiz vyhlásil, že se na odvetě s Joshuou stále nedohodl. Jsem v boxu několik let, ale nevzpomínám si, že bych někdy viděl tiskovou konferenci bez účasti sportovců. Navíc je tu další aspekt. Joshua a jeho tým donutili Ruize podepsat doložku o okamžité odvetě, což je v rozporu s pravidly IBF a vyhláškou 3B. Nejsem si jistý, jestli tato doložka může být v rámci organizace IBF vynutitelná.“ – Rozpovídal se o pravidlech organizace zkušený Wirt a následně se jal mazat med kolem Ruizových úst. „Mohu k tomu jen říci, že Kubrat Pulev by boxoval s Ruizem klidně v USA, Mexiku, nebo třeba i v Timbuktu (malé domorodé městečko v Africe). Tým okolo Brita asi zapomněl základní boxerské principy. Když vás totiž někdo porazí a stane se mistrem světa on, tak to zásadně mění situaci.“