Promo trailer: Crawford vs Porter již tuto sobotu na Sport 1!

Skupina Top Rank zveřejnila oficiální trailer na sobotní titulovou bitvu ve velterové váze Terence Crawford vs Shawn Porter. Přímý přenos bude vysílat sportovní televize Sport 1HD!

20.11.2021 – Mandalay Bay Resort, Las Vegas, USA
Velterová váha
Terence Crawford vs Shawn Porter
Přímý přenos na Sport 1HD!

Neporažená americká a světová dvojka „Bud“ Terence CRAWFORD (37-0-0, 28 KO) a americká a světová trojka „Showtime“ Shawn PORTER (31-3-1, 17 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Skupina Top Rank v čele s Bobem Arumem oznámila v září velký titulový zápas, který se již tuto sobotu stane skutečností. Mezi šestnáct provazů se vrací neporažený šampión velterové váhy Terence Crawford, který má před sebou již pátou obhajobu světového titulu WBO v této váhové kategorii.

Třiatřicetiletý Crawford před čtyřmi lety sjednotil všechny tituly v super lehké váze, když ve třetím kole knockoutoval Namibijce Juliuse Indonga. Stal se tak nesporným nesporným králem super lehké váhy a přešel do velteru, ve kterém debutoval v červnu 2018.

Pro svůj debut si vybral hned australského šampióna Jeffa Horna a vyprovodil ho z ringu v devíti kolech. Následně pás obhájil nad Jose Benavidezem, Amirem Khanem, Egidijusem Kavaliauskasem a naposledy loni v listopadu zdemoloval ve čtyřech kolech britskou hvězdu Kella Brooka.

Nyní ho tak čeká pátá obhajoba a do cesty se mu postaví stříbrný šampión organizace WBC a bývalý světový šampión Shawn Porter. Ten držel světový titul WBC až do září 2019, kdy narazil na aktuálního krále divize Errola Spence, se kterým prohrál v tvrdé bitvě na body.

Loni v srpnu se utkal o uvolněný stříbrný titul organizace WBC s německým boxerem Sebastianem Formellou, kterého z ringu vyprovodil na body 3x 120:108. Nyní tak má možnost třiatřicetiletý boxer opět získat světový titul.