Profíky zastíní souboj youtuberů! Saunders jde bránit pás WBO a Haney titul WBC!

Rozhodně zajímavý galavečer připravila stáj Matchroom Boxing do Los Angeles. Hlavní atrakcí se zde stane souboj youtuberů, ale v akci nalezneme i dva fenomenální šampiony, kteří půjdou bránit své pásy.

Rozhodně nechci znevažovat souboj mezi Loganem Paulem a Olajide Williamem Olatunjim. Oba youtubeři se jistě skvěle připravili na svůj nadcházející profesionální debut, ale ruku na srdce ze sportovního hlediska jde o dva naprosto neznámé muže. Takže zde nebudu věnovat více řádku oběma mužům. Respekt před tím, že jsou ochotni vkročit do ringu. Rozhodně jde o skvělou reklamu profesionálnímu boxu, ale čistě sportovní stránky věci je bezvýznamná a nezajímavá.

 

Billy „Superb“ Joe Saunders (28-0-0, 13 KO) vs. Marcelo „El Terrible“ Esteban Coceres (28-0-1, 15 KO) – Tento galavečer totiž skrývá minimálně dva špičkové duely naprosté elity profesionálního boxu. Neporažený třicetiletý Brit Billy Joe Saunders zde bude hájit svůj pás WBO super střední váhy proti neporaženému argentinskému válečníkovi Marcelo Estebanovi Coceresovi. Oba bojovníci poprvé ochutnají duel na horké americké půdě. Pro Saunderse to bude první obhajoba titulu WBO v super střední váze, který získal letos v květnu proti Shefatovi Isufimu. Pro o dva roky mladšího Argentince jde o první titulovou šanci v kariéře. Každopádně obrovským favoritem je Saunders, kterého však v posledním souboji nepěkně pozlobil již zmiňovaný Isufi.

Devin „The Dream“ Haney (23-0-0, 15 KO) vs. Alfredo Santiago „Ojo“ Alvarez (12-0-0, 4 KO) – Rozhodně zajímavý večer čeká i na dvacetiletou americkou hvězdičku Devina Haneyho. Aktuální světová šestka lehké váhy se stala v polovině září prozatímním šampionem WBC a jen u toho nezůstalo. Federace WBC totiž následně jmenovala šampiona WBC Vasyla Lomachenka takzvaným „Franchise Champion“ a mladý Američan obdržel plnohodnotnou verzi titulu WBC. Celkem zamotaná situace, ale hlavní je, že Haney je jedním z nejtalentovanějších mladíků napříč všemi vahami, který svým stylem zkrátka baví. Nyní jej čeká první obhajoba titulu a do cesty se mu postaví další mladík, jenž ještě neochutnal hořkost porážky. Čtyřiadvacetiletý Alfredo Santiago Alvarez je aktuální světovou jednatřicítkou a i když bere duel na poslední chvíli, tak chce šokovat svět.