Procházka je v UFC!

Jiří „Denisa“ Procházka jako čtvrtý Čech v historii MMA podepsal kontrakt s nejprestižnější organizací tohoto sportu UFC! Po pěti letech tak opouští japonskou organizaci Rizin, ve které se stal šampiónem!

Prvním českým zápasníkem v UFC stal v červenci 2010 Karlos „Terminator“ Vémola, který v této organizaci bojoval v šeti zápasech a do června 2013 si připsal 2 výhry a 4 porážky.

Jako druhý podepsal v nejprestižnější MMA lize světa smlouvu Viktor Pešta, který od 31.5. 2014 do 15.1.2017 odbouchal celkem pět zápasů se skórem jedné výhry a čtyř porážek.

Viktor Pešta

Třetí se do UFC dostala česká hvězda Lucie Pudilová, která ke svému prvnímu zápasu nastoupila 18. března 2017 a do dnešního dne má na svém kontě již šest zápasů s bilancí dvou výher a čtyř porážek.

Nyní se do UFC dostala pravděpodobně největší hvězda tuzemské MMA scény Jiří Procházka, který již čtyři roky nenašel přemožitele a je úřadujícím šampiónem japonské organizace Rizin.

V Rizinu zápasil od 29. prosince 2015, kdy v prvním kole knockoutoval domácího bijce Satošiho Išiiu. Pod hlavičkou Rizinu působil dlouhých 5 let a připsal si celkem 12 vítězství a pouze jednu jedinou porážku s Muhammedem Lawalem, kterého ovšem v odvetě seřezal ve třech kolech.

Nyní procházku čeká nová výzva jménem UFC a zápasy na té největší možné úrovni. Procházkům tým jednal také s konkurenční organizací Bellator, ale nakonec se dohodl právě s UFC, kde má dokonce ve smlouvě zakotvenou klauzuli o titulovém zápase.

Rodáka z Hostěradic tak budeme vídat v UFC po boku Lucie Pudilové a také Makhmuda Muradova, který zastupuje jak Uzbekistán tak Českou republiku a v loňském roce s UFC podepsal smlouvu a má na kontě již dva vyhrané zápasy!