Procházka je už dvojkou rankingu UFC!

Jiří „Denisa“ Procházka“ se po vítězství nad Dominickem Reyesem posunul na druhou pozici v žebříčku polotěžké váhy organizace UFC! Videa ze zápasů českého bijce v článku!

Český Samuraj přišel do UFC jako šampión japonské organizace Rizin a v nejprestižnější MMA lize světa debutoval loni 12. července na galavečeru UFC 251 v Abú Dhabí. Procházka se střetl se zkušeným švýcarským válečníkem Volkanem Oezdemirem. Český bijec Švýcara brutálně sestřelil po necelé minutě druhé kola a představení v UFC se mu tak povedlo jak nejlépe mohlo.

Na druhý zápas si musel Procházka počkat dlouhých deset měsíců a dočkal se až letos prvního května. Český bijec nastupoval do zápasu jako pětka polotěžké váhy a proti němu bývalý světový vyzyvatel a trojka ratingu, Američan Dominick Reyes.

Zápas to byl doslova na život a na smrt. Oba fighteři dali do zápasu všechno a sáhli si až na dno. Plno přesných úderů mohlo ukončit zápas prakticky kdykoliv a Reyes byl možná i blíže vítězství. Pak ale přišel přesný a brutální loket z otočky a Reyes se skácel k zemi. Američan ještě dlouho poté seděl a byl silně z tvrdého knockoutu otřesen.

Prezident Dana White následně Procházkovi slíbil souboj o titul. Šampiónem je Polák Blachowicz, jenž získal titul polotěžké váhy loni v září, kdy ve druhém kole na UFC 253 ukončil právě Dominicka Reyese. Pás obhájil letos v březnu kdy na UFC 259 vybodoval šampióna střední váhy Israela Adesanyu.

Blachowicze nyní čeká obhajoba číslo 2 a do cesty se mu postaví jednička ratingu, rodák z Brazílie Glover Teixeira. Zápas je plánován na galavečer UFC 266, který se bude konat v sobotu 4. září. Vítěz se následně utká s Jiřím Procházkou, kterému po vítězství na Dominickem Reyesem patří druhá příčka polotěžké váhy.

www.bjp-store.com


Šampión: Jan Blachowicz
1. Glover Teixeira
2. Jiří Procházka
3. Aleksandar Rakic
4. Thiago Santos
5. Dominick Reyes
6. Anthony Smith
7. Magomed Ankalaev
8. Volkan Oezdemir
9. Nikita Krylov
10. Johnny Walker