Procházka bude bojovat o titul až v červnu!

Glover Teixeira vs Jiří ProcházkaÚřadující šampión Glover Teixeira a český vyzývatel Jiří Procházka se nakonec o titul v polotěžké váze utkají až na galavečeru UFC 275 v červnu!

Červen 2022 – Brazílie/USA
UFC 275
Polotěžká váha
Glover Teixeira 🇧🇷🆚🇨🇿 Jiří Procházka

Český bijec Jiří Procházka jako historicky první český zápasník bude bojovat o titul organizace UFC. Původně se měl utkat o titul Gloverem Teixeirou v brazilském Riu na UFC 274. Poté přišla další zpráva, že se galavečer přesouvá do Spojených států a nakonec včera bylo oznámeno, že duel uvidíme až v červnu na UFC 275.

Devětadvacetiletý český Samuraj přišel do UFC jako šampión japonské organizace Rizin a v nejprestižnější MMA lize světa debutoval 12. července 2020 na galavečeru UFC 251 v Abú Dhabí. Procházka se střetl se zkušeným švýcarským válečníkem Volkanem Oezdemirem. Český bijec Švýcara brutálně sestřelil po necelé minutě druhé kola a představení v UFC se mu tak povedlo jak nejlépe mohlo.

Jiří Procházka vs Dominick Reyes

Na druhý zápas si musel Procházka počkat dlouhých deset měsíců a dočkal se až loni prvního května. Český bijec nastupoval do zápasu jako pětka polotěžké váhy a proti němu bývalý světový vyzyvatel a trojka ratingu, Američan Dominick Reyes.

Zápas to byl doslova na život a na smrt. Oba fighteři dali do zápasu všechno a sáhli si až na dno. Plno přesných úderů mohlo ukončit zápas prakticky kdykoliv a Reyes byl možná i blíže vítězství. Pak ale přišel přesný a brutální loket z otočky a Reyes se skácel k zemi. Američan ještě dlouho poté seděl a byl silně z tvrdého knockoutu otřesen.

Glover Teixeira

Prezident Dana White následně Procházkovi slíbil souboj o titul. Šampiónem byl tehdy Polák Blachowicz, jenž získal titul polotěžké váhy loni v září, kdy ve druhém kole na UFC 253 ukončil právě Dominicka Reyese.

Blachowicz však pás loni v říjnu na galavečeru UFC 267 neobhájil, když jej právě brazilský dvaačtyřicetiletý veterán Glover Teixeira  ve druhém kole uškrtil. Pro Teixeiru bude český bijec první obhajobou a Procházka je podle sázkových kanceláří velkým favoritem.