Pro Davise se chystá Nasukawa. Bitva s Lomachenkem v nedohlednu.

V noci ze soboty na neděli si Gervonta Davis (21-0-0, 20 KO) hladce poradil se svým mexickým protivníkem Hugem Ruizem (39-5-0, 33 KO), když jej knockoutoval v prvním dějství. Nyní se pro šampiona WBA super hledá další soupeř.

Pro mladého Američana se jednalo o lehkou noc. S přehledem a před limitem vyprovodil Huga Ruize a obhájil svůj pás WBA super v super pérové váze. Novináři už si brousili zuby na tiskovou konferenci a na otázky ohledně možného souboje s ukrajinským přízrakem Vasylem Lomachenkem. Jenže tyto spekulace ihned zarazil hvězdný promotér mladého bijce, Floyd Mayweather. Ten má s rodákem z Baltimoru úplně jiné plány, což zřejmě velkou část boxerských fanoušků zklame. „Tank“ se nejspíše v květnu střetne s japonskou hvězdičkou Tenshinem Nasukawou. Říká vám to jméno něco? Ano správně! Přesně s tím Nasukawou, kterého Floyd v exhibici vyškolil v prvním kole.

A co souboj s Lomachenkem ptáte se? Ten je momentálně v nedohlednu a Mayweather ani za mák nechce riskovat prohru své největší hvězdy. „ Nebudeme zpochybňovat ničí kvality, ale to neznamená, že se někomu vyhýbáme. Lomachenko musí v krátkém časovém horizontu odboxovat, co nejvíce duelů, protože mu bude brzy čtyřicet. Gervonta je o deset let mladší, což nám dává velkou výhodu. Nespěcháme. Tank musí pokračovat v tom, co dělá. Vydělává stejně peníze, jako Lomachenko a vede si celkově lépe. Podívejte se na duel s Jose Pedrazou. Davis ho ukončil v sedmém kole. Lomachenko ho nedokázal ukončit před limitem a ještě boxoval na distanc.“ – Myslí si hvězdný Floyd Mayweather. Je trošku zvláštní, že si Američan myslí, že bude Lomachenkovi brzy čtyřicet let, když je mu nyní teprve třicet.