Pro Alvareze bude zřejmě obtížné udělat limit střední váhy. Zůstane v polotěžké divizi?

Saul „Canelo“ Alvarez (53-1-2, 36 KO) se po vítězném souboji se Sergeyem „Krusher“ Kovalevem (34-4-1, 29 KO) rozpovídal na téma váha. Kam povedou kroky šampiona čtyř váhových kategorií nyní?

Saul Alvarez se o uplynulém víkendu stal šampionem čtvrté váhové kategorie, když v jedenácti kolech ukončil šampiona WBO polotěžké váhy Sergeye Kovaleva. „Canelo“ momentálně vládne polotěžké váze a je otázkou kam povedou jeho další kroky. Sám devětadvacetiletý Mexičan se na toto téma rozpovídal na po-zápasové tiskové konferenci. „Pravděpodobně pro mě nyní bude hodně těžké splnit váhový limit střední váhy, ale s tím jsem měl vždy problém. Každopádně chci dál psát historii tohoto sportu, takže se to pokusím zvládnout.“ – Prozradil rodák z Guadalajary.

Momentálně se tedy nabízí setrvání v polotěžké váze, kde je možnost sjednocujícího souboje s šampionem WBC a IBF Arturem Beterbievem (15-0-0, 15 KO), či šampionem WBA Dmitry Bivolem (17-0-0, 11 KO). Možný je i přestup o váhovou kategorii níže, tedy do super střední váhy, kde by čekal hodně zajímavý souboj v podobě krále této váhy Calluma „Mundo“ Smitha (26-0-0, 19 KO). Devětadvacetiletý Brit se ostatně tomuto střetu nebrání. „Slyšel jsem rozhovor s Canelem, kde se považoval za krále polotěžké váhy. Pokud se bude chtít přesunout do super střední váhy, tak tady jsem jedničkou já. Takže mě bude muset porazit, pokud chce na vrchol.“ – Rozpovídal se rodák z Liverpoolu. Možností pro mexickou hvězdu je tedy více než dost.