Příští sobotu: Glowacki vs Silgado!

Bývalý světový šampión Krzysztof Glowacki má před sebou druhý letošní duel. Příští sobotu vyzve Kolumbijce Santandera Silgada!

12.5.2018 – Sportovní hala, Wałcz, Polsko
Křížová váha
Krzysztof Glowacki vs Santander Silgado
Polská jednička a světová čtyřka „Glowka“ Krzysztof GLOWACKI (29-1-0, 18 KO) a kolumbijská jednička „Cha Cha / Azúcar“ Santander SILGADO (28-4-0, 22 KO) se utkají v zápase vypsaném na 8 kol!

Krzysztof Glowacki se dostal do podvědomí široké veřejnosti především duelem s Marco Huckem v srpnu 2015. Ostře sledovaný duel o šampióna WBO ovládl překvapivě polský boxer, jenž Hucka knockoutoval v 11 kole.

V dubnu 2016 měl před sebou první obhajobu pásu a do cesty se mu postavil vele zkušený Američan Steve Cunningham. Glowacki zápas s přehledem vyhrál na body, když Cunninghama dokázal čtyřikrát posadit na zadek.

Následně přišel duel s olympijským vítězem Oleksandrem Usykem v rámci Word Boxing Super Series. Usyk dle předpokladů jasně dominoval a uštědřil Polákovi první prohru v kariéře, když jej jednoznačně vybodoval.

Následně si Glowacki připsal tři povinné výhry, když postupně zlikvidoval Hizni Altunkaya z Turecka, Argentince Leonarda Damian Bruzzese a letos 10. února v dost nepovedeném zápase těsně vybodoval 3x 77:74 Ukrajince Serhiye Radchenka.

Nyní předním stojí dvaatřicetiletý rodák z Kolumbie žijící dlouhodobě v Panamě, Santander Silgado. Jedná se spíše o průměrného boxera s dost nevyrovnanými výkony. Za zmínku stojí zápas s ruskou mašinou Dmitry Kudryashovem, se kterým však nevydržel v ringu ani jedno celé kolo.

V tomto duelu je jednoznačně favoritem Krzysztof Glowacki. Zdali Silgado překvapí se dozvíme 12. května na galavečeru v Polsku.

Krzysztof Glowacki vs Marco Huck

Dmitry Kudryashov vs Santander Silgado