Připravte si popcorn! Druhá epická bitva mezi Deontayem Wilderem a Tysonem Furym je zde!

Fanoušci profesionálního boxu a těžké váhy mohou jásat. Odveta mezi šampionem WBC Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-0-1, 41 KO) a bývalým světovým šampionem Tysonem „Gypsy King“ Furym (29-0-1, 20 KO) je zde.

Jejich první měření sil z prosince roku 2018 přineslo hodně silný emocionální zážitek a skvělou podívanou. Avšak kontroverzní remíza neukojila tužby fanoušků a nezodpověděla důležité otázky. Kdo je z této dvojice lepší? Kdo vystoupí na pomyslný trůn těžké váhy? Kdo udělá krok ke sjednocujícímu souboji s Anthonym Joshuou a kdo se zapíše nesmazatelným písmem do historie těžké váhy? K tomu nalezeme odpovědi již tuto neděli ráno. Čeští fanoušci mohou celý galavečer sledovat od 3:00 na stanici Nova Sport 1 a slovenští fanoušci u toho mohou být díky stanici Dajto od 4:00.

Sugar Hill Steward (trenér Tysona Furyho): „Tyson je velmi vysoká těžká váha, takže věříme, že s větší váhou přinese i více síly. Je to velká, silná, těžká váha a extra kila navíc mu rozhodně neublíží. Stejně se stále pohybuje jako super střední váha. K tomu si přidejte jeho vysoké ringové IQ a extrémní rychlost. Jednoduše přidáváme k jeho arzenálu zbraní knockoutovou sílu. Cítím, že jsem udělal vše, co si po mě žádal. Chtěl být lepší technicky, chtěl být agresivnější a chtěl být dominantní těžkou váhou. Všechno jsme do puntíku splnily.

Jay Deas (trenér Deontaye Wildera): „Sugar je skvělý trenér, takže jsme připraveni na toho nejlepšího Tysona Furyho. Když Deontay vyhraje tento souboj, tak získá obrovské uznání za to, že porazil Tysona v jeho nejlepší formě. Máme zde dvě nejlepší těžké váhy současnosti v jejich nejlepších formách a emoce by se dali krájet. Myslím si, že jsou všichni spokojeni. Oba jsou extrémně motivovaní, připravení a rozhodnuti tam nechat maximum. Bude to skvělá noc.

Tyson „Gypsy King“ Fury: „Je to nelítostný válečník, tyran těžké váhy. A když začnete šikanovat tyrana, tak se vždycky složí, vzdá se. Mohl jsem zvolit stejnou taktiku jako v předešlém souboji, ale rozhodl jsem se jinak. Je to odvážný krok. Víte, na tenhle souboj si hodně věřím, protože už v prvním souboji jsem měl zvítězit, ale okradli mě. Nikdy jsem s ním neprohrál. Navíc, když mě ve dvanáctém kole poslal na podlahu ringu, tak jsem se zvedl a pustil jsem se do něj. Nemohl mě vůbec zastavit a málem jsem ho taky poslal na podlahu ringu. Pokud se do něj pustím od prvního kola, tak v pátém už bude hotový. Bude mě prosit o holý život, pokud se ovšem vůbec do pátého kola dostane.“

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder: „Nevěřím ničemu, co ten chlap říká. Jediný čemu věřím je to, když řekl, že ho budu muset poslat do rakve, abych ten souboj vyhrál. Pro jistotu jsem si přivezl z Alabamy šest velkých hřebíků a jedno obrovské kladivo v mé pravé ruce. To je jediná věc z jeho pusy, které věřím. Víte, on musí dělat humbuk a show. Musí propagovat tento souboj, protože je za to dobře zaplacený, ale na to už jsem zvyklý. Spousta bojovníků takto mluvila před soubojem se mnou, ale když nadešel čas, všechny lži vylétly oknem. Já jsem speciální. Moje síla, srdce a obrovské odhodlání mě odlišuje od všech ostatních. To oni mění trenéry. To oni si namáčejí ruce do benzínu, aby mě porazili. Bojí se a proto dělají změny, ale to jim stejně nepomůže.