Přijde Joshua o pás WBO?

Anthony Joshua bude na konci roku hájit své mistrovské pásy proti Kubratovi Pulevovi. Poté by chtěl sjednocující zápas s Furym. Proti je WBO i Usyk!

Oleksandr Usyk (17-0-0, 13 KO) nemá v úmysl vyčkávat a nechat volný prostor sjednocujícímu zápasu Anthony Joshua (23-1-0, 21 KO) vs Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) a chce jako povinný vyzyvatel za organizaci WBO co nejrychleji o tento pás bojovat.

Prezident WBO Paco Valcarcel řekl: „Chci jako každý vidět sjednocují zápas v těžké váze, ale nejdříve musí dostat šanci Oleksandr Usyk. Poté už souboji z naší strany nic stát v cestě nebude“.

Usykův manažer Alexander Krassyuk k tomu dodal: „Pro Usyka chci jen to nejlepší a nechci, aby se jeho snaha, trénink a odhodlání rozprášilo ve vzduchu. Má právo vyzvat šampióna a pokud šampión odmítne, měl by o titul přijít a my o něj jako o uvolněný bojovat“.

Jak to celé dopadne není jasné, neboť Joshua a Fury začaly námluvy a již se předběžně na některých věcech dohodli. Pokud by však zápas byl bez titulu WBO a tudíž by nebyl sjednocující, tak by neměl z pohledu těžké váhy ten spravný punc. Přehodnotí WBO ještě svůj postoj nebo bude preferovat zápas s Usykem?