Prezident WBC: Tyson Fury si může až do února roku 2021 bojovat s kým chce!

Aktuální šampion WBC a světová dvojka těžké váhy Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) musí povinně hájit svůj pás až v únoru příštího roku. Do té doby si může užívat dobrovolných obhajob.

Prozatímní šampion WBC a aktuální světová šestka těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) si může nechat zajít chuť na letošní bitvu o plnohodnotný titul WBC. Mauricio Sulaiman totiž pro World Boxing News potvrdil, že aktuální šampion Tyson Fury se musí s povinným vyzývatelem utkat až koncem února roku 2021. Do té doby si může britský obr bojovat s kým jen chce. „Datum příští povinné obhajoby bylo stanoveno na únor 2021. Pokud se něco radikálně nezmění a Dillian Whyte neprohraje, tak šampion bude muset hájit pás proti němu.“ – Rozpovídal se šéf jedné ze čtyř nejprestižnějších organizací.

„Tyson Fury je novým šampionem a nyní má nárok bojovat s kýmkoliv. Má právo na dobrovolné obhajoby. Myslím, že se Tyson již domluvil na dalším souboji s Deontayem Wilderem, ale samozřejmě mu nebudeme bránit ani v jiných soubojích. Může se utkat s Dillianem Whytem, Anthonym Joshuou a dalšími. Datum povinné obhajoby je únor 2021, takže do té doby mu necháme volný výběr.“ – Dokončil prezident WBC. Jednatřicetiletý rodák z Manchesteru již skutečně pracuje na trilogii s Deontayem „The Bronze Bomber“ Wilderem (42-1-1, 41 KO). Jejich třetí měření sil by mělo dojít na řadu v polovině července v Las Vegas. Whyte si do té doby zkrátí čekání bitvou s ruským veteránem Alexanderem Povetkinem, se kterým se střetne 2.5.2020.