Prezident WBC hrozí Ruizovi: Jestli budeš startovat na olympiádě, tak dostaneš stopku na dva roky!

Prezident federace WBC Mauricio Sulaiman pohrozil aktuálnímu králi těžké váhy a držiteli titulů WBA, WBO, IBF a IBO, Andymu „Destroyer“ Ruizovi (33-1-0, 22 KO), stopkou na dva roky, pokud se rozhodne startovat na olympijských hrách.

Včera jsme vás informovali o tom, že mexická boxerská federace dostala ďábelský nápad poslat aktuálního krále těžké váhy Andyho Ruize, aby reprezentoval Mexiko na olympijských hrách. To samozřejmě pravidla dovolují a aktuální šampion WBA, WBO, IBF a IBO se vyjádřil velice pozitivně k tomuto návrhu. Jenže se také potvrdilo, že prezident federace WBC Mauricio Sulaiman nemá zrovna dvakrát pozitivní postoj k tomu, aby profesionálové startovali mezi amatéry, což je na jednu stranu i pochopitelné.

Jednak jde o to, že pásy jednotlivých federací by se mohly degradovat, protože kdyby král těžké váhy prohrál s neznámým amatérem, tak by to byla katastrofa. Za druhé jde o to, že většina olympijských vítězů následně přechází mezi profesionály a olympijským zlatem si de facto zajistí kvalitní kontrakt u promotérských stájí. Sulaiman tedy proti Ruizovi rázně vystoupil a sdělil, že pokud třicetiletý šampion odjede na olympijské hry v Tokiu, tak jej federace WBC bude na dva roky suspendovat. „Spojení profesionálního boxu a amatérského boxu je jako postavit sprintera na maratonský závod. Ano, je to také běžec, ale jde o úplně odlišnou disciplínu.“ – Vysvětluje svůj postoj prezident WBC.