Překvapení se nekoná. Usyk sundal Bellewa v 8. kole!

Olympijský vítěz z Londýna 2012 a absolutní král křížové váhy Oleksandr Usyk zůstává dál neporažen. Ve velmi tvrdém souboji dokázal sestřelit britského Bombera Tony Bellewa v 8. kole a a obhájil tak pásy WBA super, WBO, WBC a IBF!

Máme za sebou velmi očekávanou bitvu v křížové váze, kde se ukrajinský šampión postavil ke své první obhajobě všech čtyř prestižních pásů.

Od začátku zápasu byl aktivnějším mužem v ringu domácí sympaťák Tony Bellew, jenž měl přesnější údery a určoval tempo bitvy. Usyk chvílemi vypadal jako by nevěděl co má boxovat.

Jenže úřadující šampión čekal na správný okamžik, který přišel ke konci osmého kola, kdy domácí boxera dvakrát parádně trefil čistě na bradu. Bellew následně začal mít problém a a byl rozhozený, čehož šampión využil a tvrdým levým hákem poslal vyzyvatele k zemi ringu a zkušený ringový Terry O’Connor zápas správně ukončil.

Tony Bellew již před zápasem avizoval, že půjde o jeho poslední zápas kariéry a rozhodně ostudu neudělal. Naopak svým výkonem všechny přesvědčil, že patří mezi elitu boxerské špičky.

Oleksandr Usyk pravděpodobně také odboxoval svůj poslední zápas a to v křížové váze. Podle všeho by se měl přesunout do nejtěžší váhové divize a již brzy bychom ho mohli vidět v dalších velmi zajímavých duelech!