Povetkin vs Whyte v srpnu!

Velmi čekávaná bitva dvou těžkých vah se bude s definitivní platností konat v srpnu. Přesné datum nebylo oznámeno, ale bude to 8. nebo 15. srpna.

8. nebo 15.8.2020 – Essex, Velká Británie
Těžká váha
Alexander Povetkin vs Dillian Whyte

Ruská jednička a světová pětka „Russian Vityaz“ Alexander POVETKIN (35-2-1, 24 KO) a britská trojka a světová sedmička „The Body Snatcher“ Dillian WHYTE (27-1-0, 18 KO) se utkají v zápase vypsaném na deset kol.

Šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn potvrdil srpnové termíny konání galavečeru, který se bude vysílat prostřednictvím PPV. Hlavním zápasem večera byl měl být dámský souboj Katie Taylor (15-0-0, 6 KO) vs Amanda Serrano (37-1-1, 27 KO).

Když Dillian Whyte vstupoval do prosincového souboje s polským obrem Mariuszem „The Viking“ Wachem (35-6-0, 19 KO), tak nebyl v příliš dobré formě. Podle slov dvaatřicetiletého Brita byla na vině kauza ohledně dopingu, ale také fakt, že se o souboji dozvěděl prakticky pár dní dopředu. Přesto si v saúdskoarabském Rijádu dokráčel k vítězství na body v poměru 2x 97:93 a 98:93. Utrápenému, leč zaslouženému.

Nyní se mu do cesty postaví houževnatý Rus Alexander Povetkin, který se loni skvěle uvedl v zápase s Hughiem Fury, kterého prakticky k ničemu nepustil a favorita zápasu jednoznačně vybodoval. V dalším duelu remizoval Michaelem Hunterem, který byl stejně jako Fury favoritem a nakonec tvrdě narazil.

Kdo pro sebe urve výhru? Whyte nebo Povetkin?