Povetkin vs Whyte již tuto sobotu!

Již tuto sobotu nás čeká jedna z největších událostí těžké váhy tohoto roku a to souboj Alexander Povetkin vs Dillian Whyte, kteří si to rozdají o prozatímní titul WBC a také speciální diamantový pás této organizace!

22.8.2020 – Matchroom Fight Camp, Brentwood, Velká Británie
Těžká váha
Alexander Povetkin vs Dillian Whyte

Ruská jednička a světová pětka “Russian Vityaz” Alexander POVETKIN (35-2-1, 24 KO) a britská trojka a světová sedmička “The Body Snatcher” Dillian WHYTE (27-1-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový titul a diamantový titul WBC!

Když Dillian Whyte vstupoval do prosincového souboje s polským obrem Mariuszem „The Viking“ Wachem (35-6-0, 19 KO), tak nebyl v příliš dobré formě. Podle slov dvaatřicetiletého Brita byla na vině kauza ohledně dopingu, ale také fakt, že se o souboji dozvěděl prakticky pár dní dopředu. Přesto si v saúdskoarabském Rijádu dokráčel k vítězství na body v poměru 2x 97:93 a 98:93. Utrápenému, leč zaslouženému.

Nyní se mu do cesty postaví houževnatý Rus Alexander Povetkin, který se loni skvěle uvedl v zápase s Hughiem Fury, kterého prakticky k ničemu nepustil a favorita zápasu jednoznačně vybodoval. V dalším duelu remizoval Michaelem Hunterem, který byl stejně jako Fury favoritem a nakonec tvrdě narazil.

Dokáže Povetkin opět vyhrát a získat ve čtyřiceti letech světový titul nebo Whyte potvrdí roli favorita a svou pozici povinného vyzyvatele Tysona Fury?