Povetkin vs Whyte 6. března!

Odveta titulového zápasu v těžké váze Alexander Povetkin vs Dillian Whyte má konečně oficiální datum zápasu a to sobotu 6. března!

6.3.2021 – Londýn, VB
Těžká váha
Alexander Povetkin vs Dillian Whyte

Ruská jednička a světová čtyřka “Russian Vityaz” Alexander POVETKIN (36-2-1, 25 KO) a britská trojka a světová sedmička “The Body Snatcher'” Dillian WHYTE (27-2-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový pás organizace WBC!

První vzájemný duel, který se konal 22 srpna nám nabídl strhující podívanou, ve které domácí Whyte nedokázal využít zápasové převahy.

Povetkina dokázal dvakrát dostat ve čtvrtém kole do počítání a vypadalo to, že se blíží konec dnes už jednačtyřicetiletého ruského boxera.

Jenže Povetkin se nevzdal a v pátém kole parádním levým zvedákem britského boxera poslal k zemi a ten už se sám nedokázal zvednout. Povetkin tak získal prozatímní titul WBC a také prestižní diamantový pás této organizace.

Tým Whyta měl samozřejmě ve smlouvě doložku o odvetě a na té se prakticky dohodli neprodleně po zápase. Ta měla proběhnou 21. listopadu, ale ruský boxer se nakazil koronavirem a zápas byl odložen až na letošní rok. Nyní máme oficiální datum a můžeme se těšit opět na tvrdou bitvu.