Povetkin vs Price 31. března!

Alexander Povetkin vs David PriceGalavečer v britském Cardiffu má na své startovce další velký zápas. Ruská mašina Alexander Povetkin vyzve o tituly WBA a WBO domácího Davida Price. Hlavním zápase bude samozřejmě souboj Anthony Joshua vs Joseph Parker!

31.3.2018 – Principality Stadium, Cardiff, Velká Británie
Těžká váha
Alexander Povetkin vs David Price
Ruská jednička a světová dvojka „Russian Vityaz“ Alexander POVETKIN (33-1-0, 23 KO) a britská sedmička David PRICE (22-4-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Interkontinentální titul WBA a mezinárodní titul WBO!

38 letý Alexander Povetkin se po peripetiích s dopingem loni postavil do dvou duelů, ve kterých dominoval na body. Nejprve 1. července na stadionu v ruských Lužnikách vybodoval 120:109 a 2×120:108 Ukrajince Andriy Rudenka a následně 15. prosince v Jekatěrinburgu vybodoval 120:108, 120:107 a 119:109 rumunskou hvězdu žijící v Německu Christiana Hammera.

Nyní si dělá zálusk na světového šampióna Anthonyho Joshuu a tak se nyní postaví poprvé za svou kariéru na britských ostrovech, aby se utkal s domácím Davidem Pricem a ukázal se domávímu publiku. Doposavad boxoval pouze na galavečerech v Rusku, Německu a jednou ve Finsku, kde v roce 2011 poprvé obhajoval světový titul WBA.
Jedinou porážku na kontě mu připsal legendární Wladimir Klitschko v roce 2013.

34 letý David Price od dvojité porážky s veteránem Tony Thompsonem v roce 2013 neprožívá zrovna velké úspěchy a Erkan teper nebo Christian Hammer mu připravily velký výprasky. Naposledy stál v ringu 2. prosince, když vybodoval 60:54 boxera až ze třetí stovky světového ratingu Kamila Sokolowskiho a výkon to opět nebyl bůh ví jak přesvědčivý.

Václav Pejsar vs David Price

Price má na kontě také skalp dvou českých hvězd Ondřeje Pály a Václava Pejsara. Pálu tvrdě knockoutoval ve 3. kole a Pejsara dokonce zdemoloval už v kole druhém.

Tento zápas má jasného favorita a tím je beze sporu mnohem zkušenější Alexander Povetkin a předpokládá se výhra před limitem. David Price může jen překvapit, ale jeho výkony v posledních letech tomu neodpovídají.

Hlavním zápasem galavečera bude samozřejmě ostře sledovaný souboj v nejtěžší váhové divizi Anthony Joshua vs Joseph Parker, jenž se utkají o světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!