Povetkin seřezal Furyho a má titul!

Za tři dny čtyřicetiletý rodák z ruského Kursku předvedl dnes večer neskutečný výkon a o patnáct let mladšího Hughie Furyho jednoznačně vybodoval a získal mezinárodní titul organizace WBA!

Očekávaná bitva dvou těžkých vah nabídla zajímavý souboj ve kterém byl favorizovaný domácí, 24 letý Hughie Fury (23-3-0, 13 KO). Spekulovalo se jestli si Alexander Povetkin (35-2-0, 24 KO) nepojede jen pro „výplatu“, ale nestalo se tak a ukázal, že ve čtyřiceti letech rozhodně nepatří do boxerského důchodu a oprávněně střeží páté místo ve světovém žebříčku těžké váhy.

Zápas začal aktivněji domácí Fury, jenž se snažil svým pohybem ruského soupeře rozhodit a první kola šli za ním. Povetkin ovšem boxoval chytře a po druhém kole začínal přebírat otěže a byl to právě Rus, kdo dělal zápas.

Povetkin neměl problém ani s kondicí a do dvanáctého kola si na svůj věk držel solidní tempo podpořené tvrdými a přesnými údery. Hughie Fury prakticky v druhé polovině zápasu nepředvedl vůbec nic Povetkin tak zaslouženě slaví mezinárodní titul WBA.

Alexander Povetkin vs Hughie Fury
Jean Robert Laine 117:111
Grzegorz Molenda 117:111
Robert Williams 117:111