Povetkin se střetne s Whytem o povinného vyzývatele WBC?

Profesionálním ringem, respektive těžkou váhou, otřásá další zajímavá informace. V červenci by se v jednom ringu mohl potkat „Ruský Vítěz“ Alexander Povetkin (34-2-0, 24 KO) a britský „The Body Snatcher“ Dillian Whyte (25-1-0, 18 KO).

Původně měl sloužit devětatřicetiletý „Ruský Rytíř“ jako debutový soupeř pro ukrajinského absolutního šampiona křížové váhy, Oleksandra Usyka. Jeho tým se však rozhodl spíše pro souboj s kamerunským válečníkem s francouzským pasem, Carlosem Takamem. Povetkin se měl tedy utkat s jiným soupeřem, ovšem datum i místo konání měli zůstat stejné. To se zřejmě nyní změní, jelikož světová pětka a ruská jednička zatoužila po souboji s britským chuligánem, Dillianem Whytem. Vítěz tohoto duelu by měl získat post povinného vyzývatele. Ve hře pak budou samozřejmě pásy třicetiletého Brita, který má v držení stříbrný pás WBC a mezinárodní titul WBO.

Otázkou však bude, jestli Whyte na tento duel kývne. Sám se nechal slyšet, že to on měl právo vyzvat aktuálního šampiona WBC, Deontaye Wildera. Jenže tento post přisoudila organizace sídlící v Mexico City, Dominicu Breazealovi. Britský raubíř se dokonce nechal slyšet, že za toto rozhodnutí požene organizaci k soudu. Vše se tak snažil zachránit její ředitel Mauricio Sulaiman. „Whyta samozřejmě chápu a vážím si ho, ale je toho tolik, co se za poslední čtyři roky stalo v těžké váze. Nebylo to snadné. Mnoho událostí mělo na tento vývoj vliv. Nicméně máme v plánu několik jednání, která půjdou v souladu s našimi předpisy. Jednání mezi námi a Whytem budou důvěrná, ale o výsledcích vás budeme brzy informovat. Jedná se o složitý komplex záležitostí, jenž musíme pečlivě analyzovat a především přemýšlet, co učiníme dál. Jsem v ohledu těžké váhy optimista.“ – Prohlásil. Uvidíme tedy, co přinesou dny příští.