Povetkin přijal výzvu Whyta! Dojde na jejich souboj v dubnu?

Alexander Povetkin (34-2-0, 24 KO) vyjádřil zájem o souboj s Dillianem Whytem (25-1-0, 18 KO), který se vrací do ringu 20.4.2019 na našlapané londýnské kartě. Pro Povetkina by to byl první duel od porážky s Joshuou.

Oba mají jedno společné a to je porážka od aktuálního šampiona WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonyho Joshuy. Ostrovní raubíř Dillian Whyte si moc přál rematch, ale nedočkal se. Místo toho vyrazí šampion za oceán ke svému prvnímu americkému debutu s Jarrellem Millerem. „The Body Snatcher“ tak musí hledat jinde a sám si řekl o tři možné soupeře. Dominica Breazeala, Alexandera Povetkina a Luise Ortize. Nyní už je zřejmé, že si bude moct vybírat. Ještě před víkendem souhlasil se soubojem americký „Trouble“, který je bitvě otevřený, ale zásadně jen na americké půdě.

Nyní se přihlásil další do party. Ruský bijec Alexander Povetkin také přikývl na možnost utkat se s Whytem a s ohledem na jeho kladné ohlasy k britskému publiku by nejspíše dorazil i do britské metropole. Konec konců tam také absolvoval dva poslední duely, když si v březnu minulého roku vyšlápl na Davida Price a tvrdě jej knockoutoval. V září už tolik štěstí neměl. Sice šampionem několikrát otřásl v úvodních kolech, ale nakonec Joshua obhájil a jako jediný dokázal „Ruského Vítěze“ ukončit před limitem. Dojde na duel Povetkin vs. Whyte? Do konce února by mělo být jasno!