Povetkin měl pozitivní test na meldonium!

Alexander PovetkinBývalý mistr světa organizace WBA Alexander Povetkin měl při náhodném odběru 27. dubna v USA pozitivní test na meldonium. 
Je jeho zápas o titul WBC s Deontayem Wilderem v ohrožení?

Mezinárodní antidopingová agentura WADA zapsala na seznam nedovolených látek meldonium 1. ledna 2016. Například i Sharapová měla letos pozitivní testy na tuto látku, kterou požívají především sportovci z bývalého Sovětského svazu.

Alexander Povetkin

Meldonium (někdy též mildronate) je antiischemický lék, který se primárně používá na zlepšení krevního oběhu u lidí se srdečními problémy a s nedokrevností
Vyrábí ho lotyšská farmaceutická společnost Grindeks, lék se dá sehnat i volně přes internet.
Světová antidopingová agentura (WADA) zkoumala jeho účinky a v září loňského roku schválila, že meldonium od 1. ledna 2016 zařadí na seznam zakázaných látek.

Alexander Povetkin

Stejně jako každý sportovec, má i Povetkin právo si vyžádat vzorek “B” jako v minulosti učinil například Luis Ortiz, Mariush Wach nebo naposledy i přemožitel Ruslana Chagaeva Lucas Browne.

Alexander Povetkin

Promotér a manažer ruského bijce Andrej Ryabinsky, potvrdil, že jeho svěřenec maldonium v minulosti bral, například před zápasem s Mariushem Wachem, avšak v té době se nejednalo ještě o zakázanou látku.”Po novém roce, kdy maldonium WADA zakázala, již tuto látku nebral, což potvrzuje i naprosto malé množství, které bylo nalezo. Jsme v kontaktu s organizací WBC, která by měla do neděle rozhodnout, zdali zápas bude nebo ne”. Řekl Ryabinsky.

Alexander Povetkin

Zdali se duel uskuteční nebo, bychom měli vědět snad už zítra, kdy vydá finální rozhodnutí WBC. WADA totiž sportovce již netrestá, jen dává doporučení po pozitivních dopingových nálezech.

Alexander Povetkin

Duel mezi Alexanderem POVETKINEM (30-1-0, 22 KO) a Deontayem WILDEREM (36-0-0, 35 KO) by se měl konat 21. května v ledovém paláci v Moskvě. Pro Wildera se bude jednat už o čtvrtou obhajobu pásu WBC, který získal 17. ledna výhrou nad Bermane Stivernem.Deontay Wilder vs Alexander Povetkin Deontay Wilder vs Alexander Povetkin