Povetkin jde do války s Furym. Kdo ovládne souboj generací v Londýně?

Již tuto sobotu budeme svědky hodně zajímavé bitvy dvou generací těžké váhy. Devětatřicetiletý „Ruský Vítěz“ Alexander Povetkin (34-2-0, 24 KO) se střetne s o patnáct let mladším Hughiem Furym (23-2-0, 13 KO).

Před hlavním a titulovým soubojem mezi Vysiliyem Lomachenkem a Lukem Campbellem budou fanoušci profesionálního boxu svědky bitvy dvou generací těžké váhy. Do ringu se totiž vrací, po jedenácti měsících, devětatřicetiletá světová pětka a zlatý olympijský medailista z roku 2004, Alexander Povetkin. Proti němu se postaví aktuální dvaadvacítka těžké váhy, Hughie Fury. Pro oba borce půjde o nesmírně důležitý souboj. Pro veterána z Kursku jde o první duel od prohry s bývalým šampionem těžké váhy, Anthonym Joshou. Pro mladého rodáka z Manchesteru jde zase o velkou šanci přiblížit se opět bitvám o světový titul.

„Povetkin je kvalitní soupeř, ale já pevně věřím, že patřím do nejvyšších pater těžké váhy a v sobotu v noci to také hodlám dokázat. Eddie mi nabízel i jiné soupeře, ale pokud chci patřit mezi nejlepší bojovníky, tak musím ty nejlepší porážet. Měl jsem smůlu v posledních soubojích, ale nyní nastal můj čas. Nyní nastal ten čas ukázat lidem čeho jsem schopen. Stylisticky je to pro mě dobrý souboj, ovšem Povetkina nikdy nesmíte podcenit. Má sílu na to, aby souboj ukončil jediným úderem, ale nad tím nepřemýšlím. Soustředím se jen na svoji práci a na to, co musím udělat, abych jej porazil. Vítězství nad ním mi totiž přinese respekt a vrátí mě do bojů s těmi nejlepšími.“ – Rozpovídal se pro domácí média Fury.

„Budu prostě boxovat.“ – Začal své povídání na tiskové konferenci ruský sympaťák. „Nechci se hnát nutně za knockoutem. Trénoval jsem hlavně souboj na blízko a měl jsem ty nejlepší vysoké sparingpartnery. Pracoval jsem na zkrácení vzdálenosti, ale i na úhybech a pohybu do stran. Také jsem zdokonaloval své kombinace.“ – Prozradil něco ze svého kempu Povetkin, aby se následně také rozpovídal o atmosféře na britských ostrovech. „Víte, Rusko je Rusko. Mám tam hodně fanoušků a lidé hodně sledují box a stejné je to i v Německu, ale tady se mi zdá, že lidé rozumí boxu více. Alespoň podle mě to tak je. Možná tady lidé milují box proto, protože zde vznikl. Je tu vážně skvělá atmosféra. Fanoušci jsou schopni zaplnit haly i stadiony.“ – Usmíval se devětatřicetiletý veterán. I tento souboj můžou čeští fanoušci sledovat prostřednictvím televizního přenosu stanice Sport2, který započne ve 22:00!