Povetkin : Já jsem zbabělec? Tomu nerozumím.

Britský raubíř Dillin Whyte (25-1-0, 18 KO) je známý svojí prostořekostí a drzostí. Derecka Chisoru označil za osla a o Jarrellu Millerovi se vyjádřil, jako o tlustém praseti. Nyní si vzal na mušku i ruského rytíře Alexandra Povetkina (34-2-0, 24 KO) a reakce rodáka z Kursku byla pohotová.

Na vítězné vlně se nyní veze Dillian Whyte, který dokázal v minulém roce stihnout tři důležité duely. V prvním tvrdě knockoutoval neporaženého, australského veterána Lucase Browna. Následně dotáhl velmi těžký duel s Josephem Parkerem do bodového vítězství, aby ke konci roku v krásné, odvetné bitvě zdolal i svého velkého rivala Derecka Chisoru. Tentokrát již před limitem. Zřejmě i tento rok chystá Whyte velké plány. Na mušku si vzal pátého borce světového žebříčku Alexandra Povetkina.

Přes sociální média totiž označil ruského soka za sraba, který se mu vyhýbá. „ Byly jsme domluvení, že pokud porazí Davida Price, tak se se mnou utká. Ovšem jakmile Price porazil, tak naši dohodu zrušil a raději pak utekl, abych jej nepřipravil o titulovou šanci. Je to sráč.“ – Soptil Brit. „Nechápu proč mě označuje za zbabělce. Nechápu to. Vše jde podle plánu a já nehodlám z boxem končit. Naopak. Jsem již v přípravě na další zápas a je mi jedno kdo bude můj soupeř, ale klidně to může být Whyte.“ – Osvětlil situaci Povetkin.

Povetkin začal s tréninkem teprve nedávno, jelikož ke konci roku absolvoval operaci obou loketních kloubů, což ho na nějakou dobu vyřadilo z přípravného procesu. Nyní ovšem nic nebrání tomu, aby se s Whytem, či jiným soupeřem opět poměřil v ringu. Hodně se také spekulovalo o souboji dvou veteránu na prahu čtyřicítky. Kdy by se Povetkin utkal s kubánským „King Kongem“ Luisem Ortizem. Tak, či onak čeká ruského boxera perný začátek nového roku, jelikož ani jeden ze soupeřů nebude procházka růžovým sadem.