Povetkin a Whyte se utkají na Gibraltaru!

Omezená cestování pro cizince ve Velké Británii donutila promotéra Eddie Hearna přesunout plánovanou titulovou bitvu Alexander Povetkin vs Dillian Whyte 2 přesunout na Gibraltar!

27.3.2021 – Gibraltar
Těžká váha
Alexander Povetkin vs Dillian Whyte

Ruská jednička a světová čtyřka “Russian Vityaz” Alexander POVETKIN (36-2-1, 25 KO) a britská trojka a světová sedmička “The Body Snatcher” Dillian WHYTE (27-2-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní světový pás organizace WBC!

“Máme v hledáčku celkem tři stadiony, kde by se mohl galavečer konat a brzy oznámíme pro jakou variantu jsme se rozhodli. Stále nevíme, kolik bude fanoušku na stadion vpustit. V Gibraltaru jsme již uspořádali několik sportovních akcí v jiných sportech a máme s nimi dobré zkušenosti”. řekl Hearn

První vzájemný duel, který se konal 22 srpna nám nabídl strhující podívanou, ve které domácí Whyte nedokázal využít zápasové převahy. Povetkina dokázal dvakrát dostat ve čtvrtém kole do počítání a vypadalo to, že se blíží konec dnes už jednačtyřicetiletého ruského boxera.

Jenže Povetkin se nevzdal a v pátém kole parádním levým zvedákem britského boxera poslal k zemi a ten už se sám nedokázal zvednout. Povetkin tak získal prozatímní titul WBC a také prestižní diamantový pás této organizace.

Tým Whyta měl samozřejmě ve smlouvě doložku o odvetě a na té se prakticky dohodli neprodleně po zápase. Ta měla proběhnou 21. listopadu, ale ruský boxer se nakazil koronavirem a zápas byl odložen na 6. března do Londýna.

Jenže Velká Británie omezila cestovaní cizinců a zpřísnila podmínky a donutila tak Hearna změnit místo konání. Tím místem nakonec bude Gibraltar a nové datum boje je 27. března.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *