Potvrzeno! Wilder vs Fury o titul WBC!

A je to tady. Další mega zápas je oficiálně potvrzen. Dvě neporažené těžké váhy se utkají o světový titul WBC. Američan Deontay Wilder a Brit Tyson Fury změří síly 1. prosince v Los Angeles!

1.12.2018 – Staples Center, Los Angeles, USA
Těžká váha
Deontay Wilder vs Tyson Fury
Neporažená americká jednička a světová dvojka “The Bronze Bomber” Deontay WILDER (40-0-0, 39 KO) a britská neporažená trojka a světová pětka “King” Tyson FURY (27-0-0, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový pás WBC!

Máme před sebou další mega zápas těžké váhy. Jeden z nejvíce očekávaných duelů je potvrzen a v ringu uvidíme proti sobě stanout jedny z nejlepších těžkých vah současnosti.

Deontay Wilder získal pás WBC výhrou nad Bermane Stivernem 17. ledna 2015, když v ostře sledovaném duelu dokázal naprosto jednoznačně rodáka z Haiti vybodovat 120:107, 119:108 a 118:109. Byla to tak jediná bitva, kterou Wilder nedokázal vyhrát před limitem.

Wilder následně pás obhájil celkem sedmkrát, když dokázal všechny své rivaly zdemolovat před limitem. V 9. kole Američana Erica Molinu, v 11. kole Francouze Johanna Duhaupasa, v 9. kole Poláka Artura Szpilku, v 8. kole Chrise Arreolu, v 5. kole krajana Geralda Washingtona, v odvetě knockoutoval v 1. kole Bermane Stiverna a naposledy letos 3. března zničil v 10. kole Kubánce Luise Ortize.

Tyson Fury nečekaně v roce 2015 překonal krále těžké váhy Wladimira Klitschka a získal tak pásy WBA super, WBO, IBF a IBO. O ty následně přišel z důvodu drogového a dopingového skandálu. Letos se vrátil po dvou a půl letech zpět do ringu a dokázal porazit Sefera Seferiho a nyní i Francesca Pianetu a dostal možnost stát se opět světovým šampiónem, tentokrát organizace WBC.