Potvrzeno: Usyk opustil Ukrajinu a bude bojovat s Joshuou!

Oleksandr Usyk vs Anthony JoshuaPromotér úřadujícího šampióna těžké váhy Alexander Krassyuk potvrdil, že Oleksandr Usyk opustil Ukrajinu a připravuje se na obhajobu titulů!

„Skutečně jsme opustili Ukrajinu přes Maďarsko. Oleksandr se přesunul do tréninkového kempu, kde se bude připravovat na plánovaný duel s Anthony Joshuou. Nebudu zatím prozrazovat, kde bude příprava probíhat“. řekl Alexander Krassyuk

Oleksandr Usyk army

Anthony Joshua (24-2-0, 22 KO) se tak plánované odvetě s Usykem nevyhne. Poprvé AJ v červnu 2019 ztratil tituly, když překvapivě prohrál s Andy Ruizem, který jej poslal celkem čtyřikrát na podlahu ringu a sebral mu tituly WBA super, WBO, IBF a IBO.

Ještě téhož roku se konala odveta, do které Ruiz nastoupil s viditelnou nadváhou a totálně z formy. Joshua naopak odvetu zvládl výborně a koncentrovaně si došel pro jednoznačné bodové vítězství a získal pásy zpět.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua

Loni v září jej vyzval právě ukrajinský šampión a bývalý král křížové váhy Oleksanr Usyk (19-0-0, 13 KO). Zápas nabídl parádní box z obou stran, ale boxerské kvality a přesnost byla viditelně na straně ukrajinského boxera, který zápas ovládl na body a tituly zaslouženě převzal Usyk.

Smlouva měla doložku o odvetě a tak bylo jasné, že se dočkáme dalšího duelu. Jenže následně vtrhli ruská vojska na Ukrajinu a Usyk se do své vlastní vrátil. Vypadalo to, že se zápas odloží a Joshua se zatím utká s někým jiným v netitulovém zápase. Nyní je vše jinak a zápas se bude skutečně konat.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua