Potvrzeno! Usyk a Briedis 27. ledna v Lotyšsku!

Oleksandr Usyk vs Mairis BriedisOleksandr Usyk zničil ve čtvrtfinále WBSS Marco Hucka, Mairis Briedis vybodoval Mike Pereze a nyní je čeká semifinálový duel o tituly WBO a WBC! 

27.1.2018 Aréna Riga, Lotyšsko
Křížová váha
Oleksandr Usyk vs Mairis Briedis
Neporažená světová a ukrajinská jednička a Oleksandr USYK (13-0-0, 11 KO) a neporažená světová dvojka a lotyšská jednička Mairis BRIEDIS (23-0-0, 18 KO) se utkají v rámci semifinálového duelu World Boxing Super Series o tituly WBO a WBC!

Olympijský vítěz z Londýna 2012 Oleksandr Usyk se utkal 9. září ve čtvrtfinálovém souboji s bývalým mistrem světa Marco Huckem (40-5-1, 27 KO) o pás WBO. Zápas skončil dle očekávání a Usyk si připsal vítězství technickým knockoutem v 10. kole, když Hucka prakticky k žádné nebezpečné akci nepustil.

Ve druhém čtvrtfinále se utkali 30. září Lotyš Mairis Briedis a Mike Perez (22-3-1, 14 KO). Ne moc koukatelnou a plnou klinčů, dvanáctikolovou bitvu nakonec jasně ovládl na body Briedis 116:110, 114:112 a 115:111. Obhájil tak zároveň pás WBC, který získal v zápase s Marco Huckem letos v dubnu.

Nyní nás čeká semifinálový duel mezi Usykem a Briedisem o tituly WBO a WBC. Oba týmy konečně dospěli ke shodě a zápas se bude konat v hlavním městě Lotyšska, tudíž na domácí půdě Briedise.

Oleksandr usyk vs Marco Huck

Vítěz si z ringu odnese světové tituly organizací WBO a WBC a bude očekávat svého finálového soupeře z dvojice Murat Gassiev vs Yunier Dorticos, kteří se utkají 3. února v Moskvě o pásy WBA super a IBF. Gassiev má titul IBF, který získal výhrou nafd krajanem Denisem Lebedevem a Dorticos pás WBA super, který získal nad ruským boxerem Dmitry Kudryashovem.

Finálový souboj pak tedy nabídne boj o všechny čtyři prestižní pásy WBA super, WBO, WBC a IBF v křížové váze. Můžeme se tak těšit na příští rok, kdy budeme znát absolutního šampióna této váhové kategorie!