Potvrzeno: Šour vs Šálek o český titul!

Další velmi očekávaný duel těžké váhy je potvrzen. Plzeňský šampión Pavel Šour a ústecký ranař Tomáš Šálek se v dubnu utkají o český titul České Unie Boxerů Profesionálů!

6.4.2019 – Sluneta, Ústí nad Labem
Těžká váha
Pavel Šour vs Tomáš Šálek
Česká dvojka „Pablo“ Pavel ŠOUR (10-1-0, 6 KO) a česká neporažená jednička „Mr.100%“ Tomáš ŠÁLEK (9-0-0, 7 KO) se utkají v desetikolové bitvě o český titul ČUBP!

Čtyřnásobný amatérský mistr České republiky Pavel Šour má před sebou druhou obhajobu českého národního titul mezi profesionály. Ten získal 16. prosince 2017, kdy ovládl ostře sledovaný krvavý souboj s tehdejším úřadujícím šampiónem Václavem Pejsarem, kterého zdemoloval v osmi kolech.

Loni 23. června se konala odveta v karlovarském Grand Hotelu Pupp. Šour zvládl i tento zápas a Pejsara porazil jednoznačně na body 97:92, 97:93 a 97-95. Tehdy slíbil, že chce profesionální titul obhajovat každý rok a svému slibu dostál.

Nyní v dubnu ho tak čeká druhá obhajoba a do cesty 36 letého plzeňského šampióna se postaví mladá krev z Ústí nad Labem, dvacetiletý neporažený Tomáš Šálek.

Foto: Bernd Wende

Ten má na svém kontě zisk amatérského národního titulu a chtěl by přidat i ten profesionální. Zároveň to bude pro svěřence Lukáše Konečného jednoznačně nejtěžší duel mezi profesionály. Zápas pravdy ukáže, zdali je Šálek připraven převzít pomyslné žezlo těžké váhy po generaci Ondřeje Pály nebo Pavla Šoura.

Oba boxeři se nachází v první stovce světového ratingu a výhra ať už jednoho nebo druhého, tak posune k dalším zajímavým zápasům kariéry. Na straně Pavla Šoura budou jednoznačně zkušenosti a technika. Na straně Šálka věk, dravost a síla.
Kdo dokáže ovládnout zápas dvou generací?