Potvrzeno! Sergey Kovalev se neutká s Alvarezem. Bude hájit svůj pás WBO s Yardem!

Konečně je situace kolem Sergeye „Krusher“ Kovaleva (33-3-1, 28 KO) vyřešená. Šampion WBO polotěžké váhy se střetne 24.8.2019 v ruském Čeljabinsku s britským mladíkem, Anthonym Yardem (18-0-0, 17 KO).

Duel mezi šestatřicetiletým šampionem WBO a králem polotěžké váhy, Sergeyem Kovalevem a sedmadvacetiletým povinným vyzývatelem z Velké Británie, Anthonym Yardem, se dohaduje již od konce března. V květnu vyšla první informace, že se oba borci střetnou 29.6.2019 v Rusku, ale následně bylo opět ticho. Až začátkem července přispěchal promotér britského mladíka, Frank Warren, s informací, že duel se vlastně ještě neupekl, protože ruský bohatýr aktuálně jedná s mexickou hvězdičkou, Saulem „Canelo“ Alvarezem (52-1-2, 35 KO). Jenže jednání nedopadla a Kovalev přece jen nastoupí k povinného obhajobě svého pásu WBO.

„Toto je můj čas. Nyní budu moci ukázat světu, jak dobrý jsem. Čekání na tuto šanci bylo frustrující, ale má to i svá pozitiva. Nyní jsem ještě více připravený na tento moment. Jsem připravený na to, že budu korunován, jako šampion polotěžké váhy a jsem nesmírně rád, že toho dosáhnu v Rusku. Sergey je velký šampion a má právo na domácí prostředí, ale mě nic nezastaví, protože jdu realizovat svůj sen.“ – Rozpovídal se rodák z Londýna. „Jdeme šokovat svět. Nevzpomínám si na jméno žádného bojovníka, který by měl tak málo zkušeností a jel si pro skalp velkého šampiona na jeho domácí půdu. Nechci slyšet žádné výmluvy, až jej Anthony knockoutuje a já vím, že se to stane.“ – Doplnil sebevědomá slova trenér Yardeho, Tunde Ajayi.