Potvrzeno! Povetkin se vrátí do ringu 31.8.2019 na galavečeru Lomachenko-Campbell!

Před týdnem to byla ještě spekulace, nyní je to již jistá věc. Devětatřicetiletý veterán Alexander „Ruský Vítěz“ Povetkin (34-2-0, 24 KO) se vrátí do ringu na galaveřeru, jenž se odehraje 31.8.2019 v Londýně.

Devětatřicetiletý ruský veterán se v ringu objevil naposledy v září minulého roku, když nestačil na tehdejšího šampiona a držitele titulů WBA, WBO, IBF a IBO, Anthonyho „AJ“ Joshuu (22-1-0, 21 KO). Brit jej tehdy tvrdě knockoutoval v sedmém kole a vypadalo, že Povetkin skončí. Ruský borec totiž následně prodělal operaci obou loktů a zkrátka věk nikdo nezastaví. „Nepřemýšlím o konci kariéry. Pořád mám touhu bojovat a mé tělo je na tom skvěle, takže nehodlám končit. Zotavil jsem se po operaci loktů a nyní již trénuji.“ – Potěšil své fanoušky koncem dubna ruský boxer.

Světová pětka a ruská jednička těžké váhy se jistě představí na galavečeru v Londýně, který je plánovaný na 31.8.2019 do O2 Arény. Hlavním soubojem této karty se stane souboj o tři tituly mistra světa v lehké váze mezi aktuální jedničkou této váhy, Vasiliyem „Hi-Tech“ Lomachenkem (13-1-0, 10 KO) a britským borcem, Lukem Campbellem (20-2-0, 16 KO). Jméno soupeře pro ruského veterána se zatím ještě neví, ale jelikož půjde o souboj po dlouhé pauze a hlavně po prohře, tak se očekává nějaké snazší sousto. V posledních dnech se hodně spekuluje o Erkanu Teperovi, či Lucasi Brownovi. Každopádně jméno soupeře by jsme se měli dozvědět velmi brzy.