Potvrzeno: Lomachenko vs Nakatani v Las Vegas!

Bývalý šampión pérové, super pérové a lehké váhy Vasyl Lomachenko se po porážce s Lopezem vrací mezi šestnáct provazů. Soupeřem mu bude 36. června Japonec Masayoshi Nakatani!

26.6.2021 – Las Vegas, USA
Lehká váha
Vasyl Lomachenko vs Masayoshi Nakatani

Ukrajinská jednička a světová trojka “Loma” Vasyl LOMACHENKO (14-2-0, 10 KO) a japonská jednička a světová dvanáctka Masayoshi NAKATANI (19-1-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Interkontinentální titul organizace WBO!

Třiatřicetiletý Vasyl Lomachenko utrpěl loni v říjnu druhou profesionální porážku, když jej v Las Vegas vybodoval 109:119, 111:117 a 112:116 americký neporažený šampión Teofimo Lopez (16-0-0, 12 KO).

Ukrajinský sniper chtěl odvetu, ale Lopez jasně řekl, že k odvetě není důvod, neboť jeho výhra byla naprosto jasná. Nebylo tak jasné, jestli Lomachenko zůstane v lehké váze nebo se vrátí do super pérové.

Minulý měsíc odhalil karty šéf promotérské stáje Top Rank Bob Arum, který prozradil, že Lomachenko zůstává v lehké váze a utká se s japonskou jedničkou. Tou je dvaatřicetiletý Interkontinentální šampión organizace WBO Masayoshi Nakatani. Jeho jediným přemožitelem se stál v roce 2019 také Teofimo Lopez.

Nyní je to již oficiální a čeká nás hodně zajímavý duel. Lomachenko udělá vše proto, aby se vrátil do titulových bojů a získal zpět ztracené tituly. První překážku tak bude muset překonat poslední červnovou sobotu v Las Vegas.