Potvrzeno: Joshua vs Povetkin v září!

Anthony Joshua vs Alexander PovetkinA je to tu! Další mega zápas těžké váhy nás čeká 22. září na stadionu ve Wembley. O tituly WBA super, WBO, IBF a IBO se utkají Anthony Joshua a Alexander Povetkin!

22.9.2018 Wembley Stadium, Velká Británie
Těžká váha
Anthony Joshua vs Alexander Povetkin
Neporažená britská a světová jednička „AJ“ Anthony JOSHUA (21-0-0, 20 KO) a ruská jednička a světová trojka „Russian Vityaz“ Alexander POVETKIN (34-1-0, 24 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Anthony Joshua vs Alexander Povetkin

Tak na ohlášení tohoto duelu jsme dlouho čekali a konečně jsme se dočkali. Král těžké váhy bude bránit své čtyři světové tituly proti ruské Mašině Alexanderovi Povetkinovi. Vítěz si může začít brousit zuby na Deontaye Wildera, se kterým by se pak mohl utkat ve sjednocujícím souboji.

Anthony Joshua získal pás IBF 9. dubna 2016, když dokázal ve dvou kolech zničit Charlese Martina. Následovali čtyři další úspěšné obhajoby, kdy postupně před limitem zdemoloval Dominica Breazeale, Erica Molinu, Wladimira Klitschka a Carlose Takama.

Naposledy se utkal letos 31. března s Josephem Parkerem, jenž měl v držení pás WBO. Anthony Joshua si celý zápas s přehledem pohlídal a Parkera vybodoval jasně 119:109 a 2x 118:110.

Nyní jej čeká jeden z nejtěžších možných soupeřů a to Alexander Povetkin. Ten měl v minulosti v držení regulérní světový pás WBA o který přišel až v souboji s Wladimirem Klitschkem 5. října 2013.

Také Klitschko je doposud také jediným přemožitel ruského boxera v profesionálním ringu. Favoritem duelu bude bezesporu Joshua, ale Povetkin i ve 38 letech patří mezi nejlepší těžké váhy světa!

Anthony Joshua vs Alexander Povetkin