Potvrzeno: Joshua vs Parker 31. března!

A je to tady! Další mega souboj těžké váhy je zde. Dva neporažení šampióni nejtěžší váhové kategorie se postaví do ringu 31. března a ve hře budou 4 tituly!

31.3.2018 – Principality Stadium, Cardiff, Anglie
Těžká váha
Anthony Joshua vs Joseph Parker
Neporažená britská a světová jednička “AJ” Anthony JOSHUA (20-0-0, 20 KO) a neporažená novozélandská jednička a světová sedmička Joseph PARKER (24-0-0, 18 KO) se utkají ve 12ti kolové bitvě o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Anthony Joshua získal pás IBF 9. dubna 2016, když dokázal ve dvou kolech zničit Charlese Martina. Následovali čtyři další úspěšné obhajoby, kdy postupně před limitem zdemoloval Dominica Breazeale, Erica Molinu, Wladimira Klitschka a naposledy loni 28. října Carlose Takama.
V ostře sledovaném duelu s Wladimirem Klitschkem získal k titulu IBF také pásy WBA super a IBO. Nyní by chtěl přidat do svého držení také pás WBO, který má v držení právě Parker.

Joseph Parker získal pás WBO 10. prosince 2016, když dokázal vybodovat favorizovaného Andy Ruize z Mexika. Následně pás pohodlně obhájil proti neškodnému Razvanovi Cojanu. Poslední obhajobu měl loni v září, kdy jej vyzval Hughie Fury, bratranec slavnějšího Tysona Furyho. Čekal se vyrovnaný duel, ale Parker dokázal na Furyho domácí půdě jasně dominovat a pás obhájil.

Nyní po několika měsíčním vyjednávání dospěli strany Joshuy a Parkera konečně ke shodě a pokud Joshua vyhraje tak mu bude ke sjednocení celé těžké váhy chybět pouze jediný pás a to WBC, který drží “The Bronze Bomber” Deontay Wilder (39-0-0, 38 KO).

Kdo vyhraje? Parker nebo Joshua?