Potvrzeno! Artur Beterbiev podepsal smlouvu na zápas s Oleksandrem Gvozdykem!

Smlouva je podepsána a my se dočkáme sjednocujícího souboje v polotěžké váze. Šampion IBF Artur Beterbiev (14-0-0, 14 KO) se střetne s šampionem WBC Oleksandrem „The Nail“ Gvozdykem (17-0-0, 14 KO).

„Dobré zprávy. Podepsal jsem smlouvu o unifikačním souboji s Oleksandrem Gvozdykem. Oba se tedy utkáme o pásy WBC a IBF. Souboj se uskuteční 18.10.2019 v USA.“ – Napsal na svůj twitter čtyřiatřicetiletý Rus. Světová osmička polotěžké váhy se tedy střetne se světovou dvojkou a fanoušci se rozhodně mohou těšit na hodně kvalitní souboj, ze kterého vzejde šampion s dvěma pásy. Oba bijci patří pod promotérskou stáj Top Rank a jejich souboj tedy bude živě přenášet stanice ESPN, nebo ESPN+.

Bronzový medailista z Londýna, Oleksandr Gvozdyk, se naposledy představil v ringu na konci března tohoto roku, když pohodlně ukončil Francouze, Doudou Ngumbua (38-9-0, 14 KO) v pátém kole technickým knockoutem. O týden později se představil v ringu i jeho budoucí sok a zlatý medailista ze světového šampionátu, Artur Beterbiev. Ruský knockoutér strávil v ringu s Radivojem Kalajdzičem také pět kol, než jej ukončil knockoutem.