Potvrzeno: Adamek vyzve Abella!

Tomasz Adamek vs Joey AbellUž to vypadalo, že dojde na očekávanou odvetu s Ericem Molinou. nakonec však padla volba na jiného Američana. Soupeřem Tomasze Adamka bude v dubnu přemožitel Krzysztofa Zimnocha, 36 letý Joey Abell!

21.4.2018 – Čenstochová, Polsko
Těžká váha
Tomasz Adamek vs Joey Abell

Polská jednička a světová dvacítka “Goral” Tomasz ADAMEK (52-5-0, 30 KO) a americká devítka “Minnesota Ice” Joey ABELL (34-9-0, 32 KO) se utkají v desetikolové odvetné bitvě o mezinárodní polský titul. 

Adamek naposledy prohrál s Ericem Molinou 2. dubna 2016 a jasně nabodovaný zápas nakonec smolně prohrál v knockoutem v 10. kole, když v poslední vteřině kola podcenil situaci a Molina jej tvrdě knockoutoval. Adamek v danou chvíli vedl na body 3x 88:83. Poté polská legenda chtěla ukončit kariéru, ale nakonec se polský horal rozhodl v kariéře pokračovat.

Adamek se po této prohře utkal s australskou trojkou Solomonem Haumonem, kterého jasně vybodoval 100:90 a 2x 99:91. Naposledy boxoval loni 18. listopadu, když v těžkém zápase těsně vybodoval kamerunskou jedničku Freda Kassiho 97:93 a 2x 96:94.

Nyní se spekulovalo, že by se 21. dubna měl utkat opět s Molinou, aby urval ztracenou výhru z roku 2016 pro sebe. promotéři se nakonec rozhodli pro Joey Abella, který má na svém kontě skalp Krzystofa Zimnocha, kterého překvapivě knockoutoval loni ve 3. kole.

Abell je velmi zkušený boxer, který se utkal třeba s Tysonem Fury, Kubratem Pulevem, Chrisem Arreolou nebo s Oscarem Rivasem, avšak se všemi prohrál před limitem. Adamek je jasným favoritem zápasu, ale v zápase s Molinou se potvrdilo, že stačí opravdu malá nepozornost a zápas se úplně otočí.

Na galavečeru by se měla představit tak polská neporažená hvězda Ewa Brodnická (14-0-0, 2 KO), polská trojka křížové váhy Mateusz Masternak (40-4-0, 27 KO) nebo dvojka polotěžké váhy a přemožitel českého borce Tomáše Adámka, Robert Parzeczewski (18-1-0, 11 KO)

Tomasz Adamek vs Joey Abell