Porter po porážce s Crawfordem ukončil kariéru!

Americký boxer a bývalý světový šampión velterové váhy Shawn Porter po noční porážce s úřadujícím šampiónem Terencem Crawfordem ukončil profesionální kariéru!

„Showtime“ Shawn Porter 🇺🇸
Věk: 34
Výhry: 31 (17 KO)
Prohry: 4
Remízy: 1
Výška: 170 cm
Rozpětí paží 177 cm

Shawn Porter debutoval mezi profesionálními boxery na galavečeru v americkém Marylandu 3. října 2008. Ve svém prvním zápase ukončil v prvním kole krajana Normana Johnsona. První menší titul získal o dva roky později na galavečeru v Clevelandu, kde ovládl desetikolovou bitvu s krajanem Russelle Jordanem a získal prozatímní pás WBO NABO v super velterové váze.

7. prosince 2013 vyzval tehdejšího úřadujícího šampióna velterové váhy organizace IBF Devona Alexandera. Ostře sledovaný zápas dokázal pro sebe urvat na body Porter a stal se tak novým šampiónem velterové váhy. Pás následně v dubnu 2019 obhájil, když ve čtvrtém kole ukončil amerického vyzývatele Paula Malignaggiho.

Téhož roku v srpnu obhajoval pás IBF podruhé a do cesty se mu postavil obávaný britský tvrďák Kell Brook. Zápas nabídl poměrně vyrovnanou bitvu, kterou ovládl Brook a Porterovi tak uštědřil první porážku profesionální kariéry.

V červnu 2016 dostal možnost opět získat světový titul, tentokrát organizace WBA, když vyzval tehdy neporaženého Keitha Thurmana. V zápase byl lepším v ringu úřadující šampión a Portera vybodoval.

V září 2019 se naskytla opět šance bojovat o světový titul a na galavečeru v Brooklynu se utkal o uvolněný titul organizace WBC s Danny Garciou. Porter zápas zvládl, když Garciu těsně vybodoval a stal se opět světovým šampiónem. Radost však trvala pouze do první obhajoby v září 2019, kdy jej vybodoval dosavadní šampión Errol Spence.

Včera v noci na galavečeru v Las Vegas zkusil opět získat světový titul, když vyzval neporaženého šampióna organizace WBO Terence Crawforda. Porter byl Crawfordovi vyrovnaným soupeřem až do desátého kola, kde jej dokázal úřadující šampión dostat dvakrát na podlahu ringu a byl konec. Následně Porter po zápase oznámil ukončení profesionální kariéry.