Porter obhájil titul a Mansour vzdal souboj s Ajagbou!

Tento víkend přál hodně bodovým rozhodčím, jelikož všechny titulové souboje skončili na body. Ten nejtěsnější a nejkontroverznější se zrodil mezi Yordenisem Ugasem (23-4-0, 11 KO) a Shawnem Porterem (30-2-1, 17 KO). To Ajagba šanci bodovým nedal.

Šampion welterové váhy Shawn „Showtime“ Porter obhájil svůj pás, v noci ze soboty na neděli, proti nepříjemnému Kubánci, Yordenisi Ugasovi. Byť je potřeba říci, že to bylo hodně s odřenýma ušima a podle dvaatřicetiletého vyzývatele to byla jasná krádež. „Bez debaty jsem byl dneska okradený. Po prvním kole jsem ho vyšachoval a jasně dominoval po celý zápas. Neměl žádnou odpověď na to, když jsem jej před sebou tlačil. Podle mého názoru jsem zkrátka dominoval.“ – Smutnil Ugas po zápase. Že to byl nesmírně vyrovnaný duel potvrdil i Compubox. „Showtime“ trefil 144 čistých úderů s celkovou přesností 28%. Ugas trefil 128 úderů s přesností 28,5%. Všichni tři bodový rozhodčí se v tomto duelu neshodli. Dva viděli vyhrát Portera 116-112 a 115-113. Poslední do party pak viděl vyhrát Ugase a dokonce v poměru 117-111. „Myslím, že jsem vyhrál většinu kol a Ugasovi sem jich moc nedaroval.“ – Okomentoval svoji výhru šampion, který nyní může pomýšlet na odvetu s Thurmanem.

V rámci galavečera v americkém Carsonu se představila i velká budoucnost těžké váhy, Efe Ajagba. Nigerijský mladík čelil ve svém devátém duelu asi největší překážce své dosavadní kariéry, kterou představoval šestačtyřicetiletý veterán, Amir Mansour. Jenže Ajagba s ním byl hotov ještě dříve než Hrgovič. Již v prvním kole poprvé zahrály Američanovi nohy a poroučel se na podlahu ringu. Přičemž si zřejmě poranil kotník a na zem se poroučel do konce prvního dějství ještě jednou. Výživné měl i druhé kolo, kde Ajagba hodně trefoval svoji tvrdou zadní. Roh amerického veterána se rozhodl po druhém dějství nepokračovat. Jednak bylo vidět, že „Hardcore“ nemá jak svého soka ohrozit a druhak měl zřejmě velké problémy s kotníkem. „Chci být nejlepší těžká váha na světě. To je můj sen. Nyní půjdu domů a budu dál tvrdě pracovat, abych se připravil na další souboj.“ – prohlásil po zápase jeden z největších postrachů těžké váhy.