Polská legenda zvažuje rozlučku s fanoušky!

Tomasz Adamek vs Fred Kassi„Goral“ Tomasz Adamek (53-6-0, 31 KO) zvažuje poslední zápas kariéry před domácím publikem v Polsku. Zatím nepadlo finální rozhodnutí, ale s největší pravděpodobností by to bylo v prvním čtvrtletí příštího roku!

Tomasz Adamek v profesionálním ringu válčí již od 13. března 1999, kdy ještě jako polotěžká váha zdemoloval v prvním kole Afričana Israela Khumaloa.

Tomasz Adamek vs Eric Molina

21. května 2005 získal světový titul organizace WBC v polotěžké váze, když v Chicagu těsně na body vybodoval Američana Paula Briggse.

11. prosince 2008 získal světový titul organizace IBF již už v křížové váze, když ovládl na body velmi vyrovnanou bitvu s domácím Američanem Steve Cunninghamem.

10. září 2011 se utkal o světový titul WBC v nejtěžší váhové kategorii, když vyzval legendárního Vitali Klitschka. S ním prohrál technickým knockoutem v 10. kole.

Adamek naposledy stál v ringu letos 6. října na galavečeru v Chicagu. Polský sympaťák vyzval amerického obra Jarrella Millera, který jej ovšem již ve druhém kole tvrdě knockoutoval.

Tomasz Adamek vs Artur Szpilka

Nyní polský boxer spolu s promotérem Mateuszem Borkem plánují rozlučkový zápas na domácí půdě v Polsku. S kým by eventuálně měl Adamek nastoupit je zatím ve hvězdách, ale spekuluje se o veteránovi Shannonovi Briggsovi.

Shannon Briggs vs Michael Marrone