Polská legenda Tomasz Adamek se zřejmě rozloučí s kariérou na domácí půdě v létě!

Historicky nejlepší polská těžká i křížová váha Tomasz „Goral“ Adamek (53-6-0, 31 KO) se pravděpodobně rozloučí se svoji profesionální kariérou na domácí půdě v Polsku v některém z letních termínů.

Bývalý světový šampion dvou váhových kategorií a neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa v těžké váze Tomasz Adamek se měl se svojí profesionální kariérou rozloučit již v listopadu minulého roku, ale z neznámých důvodů na to nedošlo. „Mám možnost bojovat na konci listopadu v Polsku. Půjdu do ringu, vezmu si mikrofon a poděkuji všem fanouškům za ty roky podpory. Je mi už 43 let a díky bohu jsem neměl vážnější zranění, vyjma zlomeného nosu. Podařilo se mi projít všemi boji bez trvalých zranění. Stále mám dobrou paměť a doufám, že to tak bude nadále.“ – Prozradil v září legendární „Goral“.

Tomasz Adamek vs Fred Kassi

Nyní se třiačtyřicetiletý polský sympaťák o svém konci kariéry rozpovídal znovu v rozhovoru pro Radio Rampa. „Se svoji kariérou se chci rozloučit před svatbou mé dcery, která je v plánu v červenci.“ – Prozradil Adamek. Bývalý držitel pásu WBC polotěžké váhy a IBF, IBO, The Ring Magazine křížové váhy, kde se stal i lineárním šampionem, se v ringu naposledy objevil 6.10.2018, když jej ve dvou kolech zničil americký buldozer Jarrell Miller. Zajímavostí budiž, že rodák z polského Živce byl v tomto duelu o čtyřicet kilogramů lehčí, než jeho sok. Adamek navážil 103 kilogramů a Miller 143,8 kilogramů.