Polotěžká váha pořádá hon na Sergeye Kovaleva!

Teprve o minulém víkendu se pomstil svému pokořiteli Eleideru Alvarezovi (24-1-0, 12 KO) a vzal si zpět pás WBO v polotěžké váze. Nyní se ostatní borci této váhové divizi předhání, kdo uloupí zápas se Sergeyem Kovalevem (33-3-1, 28 KO).

Pětatřicetiletý „Krusher“ nebude mít zřejmě problém najít dalšího soka, který s ním poměří síly. O zápas projevili zájem šampioni Artur Beterbiev a Dmitry Bivol. Druhý jmenovaný má sice naplánovaný souboj s nebezpečným Američanem, Joe Smithem, ale to nebude ten největší problém. Problém bude ve vysílacích právech. Za Bivolem totiž stojí streamovací platforma DAZN, zatímco za Kovalevem ESPN. Za to souboj s Arturem Beterbievem se přímo nabízí, jelikož ten je pod promotérskou skupinou Top Rank, kterou vysílá také ESPN. „ Nyní má pás mistra světa. I já mám šampionský pás, takže je myslím správný čas si to rozdat. Pojďme si to rozdat Kovaleve.“ – Hodil pomyslnou rukavici Beterbiev.

Ovšem to není ani zdaleka vše. Zálusk si dělá i mladý Brit, který je momentální světovou osmičkou a držitelem pásu WBO Inter-Continental, Anthony Yarde. Ten má sice naplánovaný duel na 23.2.2019 s Travisem Reevesem, ale podle jeho promotéra, Franka Warrena, je velká možnost zatlačit na Rusa povinnou obhajobou. „ Pokud Anthony zvládne tento souboj hladce a rychle, tak bychom mohli na Sergeye trošku zatlačit. Přece jen je Anthony momentální jedničkou organizace WBO a tedy povinným vyzývatelem Sergeye Kovavela.“ – Doplnil informace Frank Warren. Sedmadvacetiletý mladík má zatím velice působivou bilanci. Ze sedmnácti zápasu jich hned šestnáct ukončil před limitem. Jediný, kdo dokázal souboj dotáhnout do bodového konce byl Stanislavs Makarenko v roce 2015. Jenže je nutné dodat, že šlo o čtyřkolový duel.