Polák z Joshuova tábora: Chtějí uskutečnit duel s Furym. Pulev nakonec ustoupí stranou!

Podle zákulisních informací se opravdu tým okolo aktuálního šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO) snaží domluvit sjednocující souboj s šampionem WBC Tysonem „The Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO).

Začátkem května prolétla světovými médii informace, že britští šampioni začali vyjednávat o sjednocujícím souboji, jenž by se měl uskutečnit na konci tohoto roku. Jenže vzápětí přispěchali promotéři obou borců, aby tyto fámy vyvrátili. Šéf stáje Matchroom Boxing a zástupce šampiona WBA, WBO, IBF a IBO Anthonyho Joshuy, Eddie Hearn, potvrdil, že obě strany zvažují nabídky, které přicházejí ze všech koutů světa, ale konkrétní jednání neprobíhají. Pouze se jen mapuje terén. To ostatně potvrdili i zástupci šampiona WBC a aktuálního krále těžké váhy Tysona Furyho, Bob Arum a Frank Warren. Někdy, ale promotéři zkrátka mlží, což potvrzuje i výpověď polského trenéra Remigiusze Kubase.

Polský kouč je součástí týmu třicetiletého rodáka z Watfordu, kam se dostal před duelem britské hvězdy s Alexanderem Povetkinem. Důvod byl jednoduchý. Joshua si dlouhé roky stěžoval na bolesti zad a Kubas je zkušeným instruktorem Pilates a problémy se zády umí vyřešit. Od té doby má blízké vazby na členy realizačního týmu a celkově stáj Matchroom Boxing. „Slyšel jsem, že Anthony Joshua opravdu hodně touží po souboji s Tysonem Furym a z dobrého zdroje vím, že opravdu probíhají seriózní jednání. Povinným vyzývatelem v rámci IBF je Kubrat Pulev. Ten má výhradní právo se s Anthonym utkat, ale podle toho, co vím, tak nakonec půjde stranou. Vím, jak to v tomhle byznysu chodí. Pulev teď křičí, že za žádnou cenu se toho souboje nevzdá, ale chce z toho jen vydolovat co největší balík peněz.“ – Prozradil Kubas. Opravdu to tedy vypadá, že se promotéři snaží v zákulisí přemluvit Puleva a Wildera, aby ustoupili stranou. Pokud se jim podaří je „uplatit“, pak by jsme se koncem roku mohli opravdu dočkat velkého britského derby o všechny pásy mistra světa.